Zoeken Vraag het forum

statisch/elektrisch geladen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Marrit22

    Hallo

    Wie herkent dit:
    als ik onder de douche sta krijg ik tintelingen/schokjes door mijn voeten. Ook als ik de kraan aanraak krijg ik schokken. De rest van het gezin voelt dit niet. Ik geef mensen vaak een schokje. Zouden jullie weten hoe ik dit kan voorkomen?

    Groetjes Marrit

    9 reacties
    Reageren
    Paul

    Ik vind dit een vreemde situatie.

    Is de douche goed gecontroleerd op lekkage van stroom? Als dit continu aanwezig is kan het een echt electrisch probleem zijn. Het electrische circuit in huis kan geaard zijn op een waterleiding, en dat is ronduit gevaarlijk.

    En ten tweede, wat voor soort schoenen draag jij? Het is bekend dat het dragen van rubber zolen een grotere kans op statische electriciteit geeft.

    Ten derde kunnen douches zelf statische elektriciteit veroorzaken. Je kunt dit testen door tijdens het douchen de doucheknop vast te houden. Als je dan geen last hebt, omdat je voorkomt dat de staische lading zich op kan bouwen, dan is dat misschien de oorzaak. Maar als je dan nog steeds schokjes krijgt, lijkt er toch echt iets mis te zijn met de elektriciteit in de douche.

    Reageren
    Anoniem

    Dit zou het zogenaamde Peltier effect kunnen zijn. Lees: Peltier-effect http://nl.wikipedia.org/wiki/Peltier-effect

    Reageren
    anoniem

    heee marrit
    ik herken dit ook
    het is zeer irritant

    Reageren
    Anoniem

    toevallig krijg ik sinds 2 dagen elektrische schokjes bij het dichtdraaien van de douchekoppen. Nu hebben wij onlangs problemen met de elektriciteit van onze combiketel..
    Kan het hiermee te maken hebben?

    Reageren
    John (moderator)

    Hebben meer mensen in huis hier dan last van?

    Reageren
    Stephanie

    Ik heb sinds 2 dagen hier ook last van. Mijn man en zoon voelen helemaal niets. Ik voel dan ook alleen stroom bij de kraan, douchkop en slang….overal waar water passeert…alle overig metalen delen in de douche kan ik aanraken zonder iets te voelen.

    Kan dit iets met hormonen te maken hebben?

    Reageren
    John (moderator)

    Met hormonen heeft dat niets te maken, maar met statische elektriciteit.

    Reageren
    Ciske

    Een prettige bijeenkomst als ik mijn vrouw aanraak kan ik tenminste zeggen dat ik opnieuw verliefd op haar ben, de vonken vliegen er van af

    Reageren
Reageer op: statisch/elektrisch geladen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.