Zoeken Vraag het forum

ik voel me zo rot

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • meissie

    hoi

    ik ben een meisje van 26 jaar en ik voel me nu al weken niet lekker
    alsof er een vreemde druk op mijn bovenlichaam hangt ik kan het niet goed uitleggen maar ik ga het toch proberen..
    Als ik uit bed kom heb ik er het minste last van het is vooral s ávonds als ik echt stil ga zitten
    het begint dan met meer rugpijn en een raar gevoel onder mijn ribben als ik ga liggen op dat moment krijg ik het over heel mijn bovenlichaam dan moet ik gewoon diep ademhalen ik voel dat mijn spieren spastisch gaan doen het trek ook in mijn schouders en bovenarmen .tot nu toe is het nog niet echt pijn geweest behalve in mijn rug dan het lijkt wel of ik helemaal stijf word en dan komen die rare gedachtes ook …zo van nou zometeen kun je 112 gaan bellen ik ben ook al heel lang niet meer naar de dokter geweest want ik heb straatangst om het even kort te zeggen ik heb wel jaren in een carvan geleefd met een zeer hoge luchtvochtigheid (meer dan 70%)en woon nu sinds kort in een huis met centrale verwarming ik blow ook elke avond en dat ook al jaren ik heb dit nooit gehad ik vind het harstikke eng alsof mijn adem ophoud en dan mijn hart die gaat ook als een gek tekeer als ik weer zo’n aanval krijg weet iemand misschien hoe dit komt of wat dit is?
    ik durf niet naar de huisarts
    groetjes mij

    10 reacties
    Reageren
    meissie

    ook heb ik last van rare stuipjes bij mijn hart en middenrif en begin te zweten ik word er gek van nu ben ik weer zo sjaggerijnig ervan dat ik op kerst ruzie met mijn vriend heb

    Reageren
    Frida

    Het zou wel eens kunnen dat dat blowen je nu echt dwars gaat zitten want zo gezond is dat niet. Een mooi moment om te stoppen zo rond de jaarwisseling.

    Reageren
    Zonnetje

    Hallo meissie,

    Het klinkt inderdaad niet prettig wat je beschrijft. Ik denk niet dat het direct door het blowen komt, maar gezond is dat natuurlijk ook weer niet.

    Wat je beschrijft klinkt een beetje als een paniekaanval. Dan krijg je ook last van een drukkend gevoel, je ademhaling wordt zwaarder en je gaat dieper ademhalen… hierdoor krijg je juist teveel zuurstof binnen (hyperventilatie) en kan je last krijgen van krampjes.

    Ga bij jezelf na… heb je het de laatste tijd drukker dan anders? Heb je ergens problemen mee? School, werk, familie, relatie? Vind je het fijn om alleen thuis te zijn of juist niet?

    Vaak komen dit soort klachten op het moment dat je denkt tot rust te komen (bijv. ’s avonds). Je gaat piekeren of denken “ojee, als het maar niet weer gebeurd” en hopla… daar is de aanval weer.

    Maar goed, het is voor ons ook gissen natuurlijk. Weet je huisarts van je straatvrees? Wellicht kun je hem vragen om langs te komen voor een huisbezoek en je door hem/haar laten onderzoeken. Voor hetzelfde geld heb je wel iets lichamelijks (bronchitis, astma, spit in je rug, weet ik veel…) en kan hij/zij je er zo vanaf helpen.

    Niet mee blijven lopen! Huisarts bellen…
    Groetjes

    Reageren
    ?

    meissie je hebt nu iets geschreven onder een andere naam?

    Reageren
    Anoniem

    Blowen heeft een bewezen effect op het ontstaan van angstoornissen en zelfs op psychosen. Er is wel degelijk een relatie met blowen mogelijk, sterker, die lijkt het meest voor de hand te liggen!

    Reageren
    Anoniem

    [i]Vraag: Kan blowen voor psychische stoornissen zorgen?

    Antwoord: Waarschijnlijk wel. Er lijkt een relatie te bestaan tussen cannabisgebruik en het ontstaan van psychische stoornissen zoals schizofrenie en depressie.[/i]

    Bron: http://www.drugsinfo.nl/index.cfm?act=vraag.detail&cat=31&vraag=8748

    Reageren
    Pien

    Ik denk dat Anoniem gelijk heeft. Je beschrijft geen enkel symptoom dat juist bij een op zichzelf staande longaandoening zou passen, dus je kunt die suggestie wel doen maar er is geen enkele aanleiding voor. Je bent niet benauwd, je hebt geen hoorbare rochelende ademhaling, enzovoort.

    Reageren
    meissie

    hoi hoi

    bedankt voor de reacties hoor
    nou ik heb echt lang in een caravan gewoond en woon nu ineens in een huis dus mijn lichaam verander sowieso wel even denk ik.
    ik blow nu al ruim 6 jaar en heb soms weleens last van gehad maar zodra ik er nu opsteek is het raak…
    ook nu ik dit type voel ik alsof mijn bovenlijf helemaal stijf is ik heb maanden op een rotmatras geslapen en slaap nu op een betere.
    ik denk inderdaad aan een soort paniekaanval want ik ga recht aan mijn hart denken en dan denk weer ik ben niet de dokter geweest zometeen heb ik wat…en dan ga zweten mijn maag doet raar en dan die constante druk…ook had vroeger last van een spastiche darm toen ik een gruwelijk vies goedje meegekregen dus het misschien al die factors bijelkaar waardoor ik me zo lamlendig voel…echt pijn is het ook niet ja in mijn rug wel maar daar al een tijdje last van…ook als ik in bed lig na een tijdje voel ik die druk en een hoop getintel in mijn onderbuik maar ook geen pijn(gelukkig)
    ja inderdaad ik zit er ook over na tedenken om de joint te laten liggen gezond is anders….en zweten doe ik veel vooral als ik slecht in mijn vel zit guts het onder mijn oksels…..daar is weer een naam voor (overmatig zweten dus de angstfactor zit er wel in bij mij…een vervelende tijd gehad vroeger(met name verwaarlozing) en mijn jeugd speelde een enorme rol…maar dat is allemaal zelfspeculatie…..misschien zit het toch te wringen onbewust…iniedergeval harstikke bedankt voor de reacties en dat met kerst
    liefs meissie
    ja ook ik was dat in dat tweede berichtje

    Reageren
    meissie

    hoi
    hier ik nog een keer..ik hoor geen rochelende dingetjes als ik ademhaal maar als ik onder mijn rechterribben voel (maag denk ik) voel ik wel een soort van bobbel waar mijn harslag inzit en als die minder is die bobbel heb ik ook minder druk…sorry voor de vele dingen maar ben niet zo goed in omschrijven van dingen ook ben ik verkouden dus hoest ik veel
    liefs meissie

    Reageren
Reageer op: ik voel me zo rot
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

1 min leestijd

Wat vind jij van online een huisarts spreken?

4 min leestijd

Een soa zonder klachten: hoe herken je iets wat je niet voelt?

4 min leestijd

Soa zonder seks: kan je een soa oplopen zonder seksueel contact?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.