Zoeken Vraag het forum

hepatitis

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Tineke

    Mijn vraag is of ik kans loop tijdens mijn werkzaamheden, hepatitis op te lopen. Ik heb openbare toiletten schoon te maken namelijk.

    Is het zinvol me te laten inenten tegen bv. hepatitis B?

    Ik draag altijd dikke rubber handschoenen als ik aan het schoonmaken ben, voor mijn eigen veiligheid. Na het werk was ik mijn handen ook nog met desinfectiemiddel.

    Wat is wijsheid?

    2 reacties
    Reageren
    Nationaal Hepatitis Centrum

    Hai,

    Hier vind je meer informatie:

    http://www.hepatitis.nl/?page=205&language=Default&title=Vaccinatie#03

    En je kunt hier je vraag stellen, bij het nationaal hepatitis centrum:

    http://www.hepatitis.nl/?page=139&language=Default&title=Stel+hier+uw+vraag

    Reageren
    Marc

    In 2002 is de vaccinatie van gedraggebonden risicogroepen landelijk ingevoerd. De GGD benadert de doelgroepen voor hepatitis B vaccinatie. Het betreft mannen met homoseksuele contacten, harddruggebruikers (zowel spuitend als slikkend), heteroseksuelen met wisselende contacten en prostituees (m/v) die als gevolg van hun risicovol gedrag een verhoogde kans op besmetting met het hepatitis B virus lopen. Bij alle deelnemers wordt voorafgaand aan de eerste vaccinatie het bloed gescreend op de aanwezigheid van HBsAg, dat wijst op het eventueel bestaan van een onopgemerkte chronische besmetting met het hepatitis B virus. GGD-Nederland coördineert dit grootschalige vaccinatieprogramma, in samenwerking met organisaties zoals Soa/Aids Nederland, het Trimbos-instituut en de Schorerstichting. Ook bieden sommige soa-poli’s en drughulpverlenings-instellingen in het kader van dit programma de doelgroepen hepatitis B vaccinatie aan.

    Sinds 2000 zijn werkgevers volgens het Arbobesluit verplicht om werknemers die in contact kunnen komen met bloed in de gelegenheid te stellen zich te laten inenten tegen hepatitis B. De uitvoering van de vaccinatie is in handen van de Arbo-dienst, ziekenhuishygiënist of de plaatselijke GGD. Omdat het risico van besmetting met bloed vooral in de gezondheidszorg speelt worden ook leerlingen en studenten van opleidingen die voorbereiden op functies in de gezondheidszorg ingeënt tegen hepatitis B, meestal bij aanvang van de opleiding.

    Reageren
Reageer op: hepatitis
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.