- Loman30 april 2018 om 15:05
Voor een aankomende operatie moet ik een mri-scan laten maken. Maar omdat ik 3 weken geleden een tattoo hed laten zetten kon ik de mri niet laten maken volgens de medewerker van de radiologie afdeling omdat volgens haar mijn tattoo uit zou lopen. Nu heb ik dit bij mijn tatoeƫerder nagevraagd en die had hier nog nooit van gehoord. Volgens hem zou het geen probleem moeten zijn omdat de wond al is geheeld, en hij goede inkt gebruikt waar geen metaal in zit dus dit zou geen probleem voor de mri moeten zijn.
Heeft iemand hier ervaring mee?
6 reactiesReagerenJohn (moderator)
30 april 2018 om 15:20Als er geen metaaldelen in de inkt zitten, zou dat geen probleem moeten zijn.
ReagerenLoman30 april 2018 om 15:47Bedankt voor de reactie, weet jij toevallig waarom ze pas na 6 weken na het zetten van de tattoo een mri laten maken en niet eerder?
ReagerenJohn (moderator)
30 april 2018 om 15:56Dat heeft alles te maken met gevallen die mis zijn gegaan, omdat bepaalde kleuren inkt toch metaaldeeltjes bevatten(kunnen). Na een aantal weken is dat verder in de huid gedrongen zodat er niets meer mee kan gebeuren. Daarom zijn er war dat betreft regels opgesteld, om problemen op voorhand te voorkomen
ReagerenLoman30 april 2018 om 16:01Oke, dus als er geen metaaldeeltjes inzitten kan het dus geen kwaad om na 4 weken al een mri te laten maken?
ReagerenJohn (moderator)
30 april 2018 om 16:14Dan zou dat geen kwaad kunnen. Ik denk alleen dat je de MRI niet eerder gaat krijgen, als ze het protocol volgen.
ReagerenLoman10 mei 2018 om 18:28Nog even voor de mensen die in een zelfde soort situatie zitten, ik ben met 4 weken door de mri scan gegaan en tattoo’s zijn nog helemaal mooi. De medewerker van radiologie zei toen bij die 2,5 weken dat de tattoo helemaal uit zo lopen en dat je echt pas na 6 weken door de scan kon. Maar er is dus niks gebeurd.
Ik voelde er ook niks van, deed geen pijn oid. Dus naar mijn ervaring is het niet erg om eerder dan 6 weken na het zetten van je tattoo door de mri te gaan.
Reageren



