Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

Blaasontsteking door streptokokken B, maar niet zwanger

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Ik loop nu al 3 week rond met een blaasontsteking.

    Het begon vrij plotseling… ff aangekeken, maar het werd erg pijnlijk dus toch naar de huisarts gegaan. Daar constateerde ze inderdaad een blaasontsteking. Daarom een kuur Furabid gehad van 5 dagen (2x per dag capsule 100 mg).

    De klachten verminderde wel na twee dagen, maar weg was het nog zeker niet. Op dag 5 van de kuur nog steeds pijn bij het laatste beetje uitplassen. Dus weer naar de ha gegaan… kon met een stickje geen blaasontsteking vinden dus werd de urine op kweek gezet. En moest ik afwachten.
    In het weekend kreeg ik weer super last van een brandend gevoel en pijn bij het uitplassen. Ook kreeg ik steken in mn rug naar boven toe. Heb toen de huisartsenpost gebeld en kreeg toen een zakje Monurol van 3 gr mee. Na drie dagen leek het goed te gaan. Ondertussen kreeg ik te horen dat uit de kweek een hemolitische strepkokken b was gekomen. Die bacterie zou gevoelig moeten zijn voor Furabid.

    Nu moest ik het even aankijken van de dokter. Maar nu een week na dat zakje Monurol heb ik weer heel veel last en pijn!
    Dus vanochtend weer urine gebracht en heb vanmiddag een afspraak met de huisarts.

    Ik word hier zo moedeloos van… wat nu?
    Ik functioneer heel slecht, maar heb wel de zorg van drie jonge kids om me heen 🙁

    Ik drink heel veel (kruidenthee en water)
    Slik 1000 mg vit C per dag, drink 2x half glaasje pure cranberrysap. Heb cranberry/beredruif/d mannose pillen… maar het helpt allemaal niet. Heb nu ook echt ff geen sex, weet van het uitplassen daarna en hoe je moet afvegen 😉

    Wie heeft er meer tips voor mij?
    En wie weet welke antibiotica een streptokokken B infectie kan bestrijden?

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat alleen een behoorlijk kuur met een antibioticum hier afdoende zal zijn.

    Amoxicilline/Clavulaanzuur bijvoorbeeld. 3 x per dag 625 mg

    Reageren
    Vrouw

    Geheel herkenbaar wat hierboven staat. Ik heb dezelfde riedel meegemaakt : Acute last van branden na plassen, urine naar huisarts. Blijkt op de stick eerste instantie niets te zien. vervolgens komt er een blaasontsteking uit 1 dag later op kweek. Huisarts vergeet dit te layen weten en zegt niet dat ik terug had moeten bellen. D mannose , cranberry etc toch maar genomen op eigen gelegenheid. Naar invalhuisarts na 4 weken. Die leest ook niet dat ik een blaasontsteking heb/had 4 weken geleden. Zegt kom maar over 2 weken terug als menstruatie weg is. Ik weer 2 weken ziek en ellendig. Dan na 6 weken verteld huisarts wat 6 weken geleden er aan de hand was. Urine weer onderzocht. Niets uit de kweek, ook niet in zhuis. toch furabid, daarna een 1daagszakje Antibiotica gekregen en een vaginakweek. Halve week later blijkt streptokokken B . Merrdere bacterien gevonden. Een Broxil ABkuur gekregen en heeft gewerkt. Veel last van misselijkheid bij deze 6 daagse uur. Maar nu klaar en branden na plassen nog niet geheel weg. Huisarts zegtdat de kuur nog doorwerkt en kom bij klachten volgende week maar terug. Wederom geantwoord door de invalarts. Ik heb zelf het gevoel dat ik weer overnieuw kan beginnen met zo’n ellendige kuur en ben doodmoe er van. Ik ben al 2 maanden best ziek ervan. Had deze kuur niet verlengd moeten worden? Of moet ik niet verwezen worden en waar naar toe dan evt?

    Vr gr Een niet blije vrouw.

    Reageren
Reageer op: Blaasontsteking door streptokokken B, maar niet zwanger
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.