Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

jeuk na het plassen (na blaasontsteking + antibiotica) man

  • bas

    hey dokter.nl

    ik ben een man van 23 en heb een probleem waar ik maar lastig de oplossing voor kan vinden.

    ik ben net een paar weken terug uit canada waar ik de laatste week voor vertrek een blaasontsteking gekregen had, ben er met (zware) antibiotica uit canada mee behandeld (2 maal daags, 7 dagen lang)

    nu (2 weken na laatste dag antibiotica) heb ik ineens na het plassen jeuk op het topje van mijn penis (met name s’ochtends) ik ben gaan minderen met het drinken van bijv. cola en drink veel water. jeuk lijkt te verdwijnen na het drinken van een biertje. wetende dat bier basisch kan zijn denk ik dat mijn urine te zuur is. heb er nu net iets minder dan een week last van en wil er graag vanaf !
    het is vooral de onzekerheid. als man een blaasontsteking krijgen zet je toch aan het denken of het misschien een soa is maar na het nemen van de antibiotica waren al die klachten weg en kreeg ik nu ineens dit.

    iemand enig idee wat het is ? ik ben een beetje terughoudend met erover praten met mijn ouders en wil zoiezo voor de zekerheid een soa test laten doen bij de GGD maar heb niet het idee dat dat het probleem is.

    dank je wel !

    5 reacties
    Reageren
    bas

    ik vergat toe te voegen dat mijn urine soms vrij sterk naar ammoniak ruikt (de laatste 5 dagen)

    Reageren
    Gonnie

    Klinkt als een schimmelinfectie.

    Door de antibiotica kan de zuurtegraad veranderen, waardoor er een (onschuldige, maar lastige) schimmelinfectie kan optreden.

    Gewoon even laten controleren bij de huisarts en met een zalfje ben je er met een paar dagen weer vanaf. Niet mee door blijven lopen, want je hebt alleen jezelf ermee.

    Pas wel op met seksueel contact, want het is wel overdraagbaar!

    Reageren
    Wim

    Een blaasontsteking kan met antibiota op een paar dagen genezen. Veel plat water drinen een vitamine C innemen. Dat heeft met zuurtegraad m.i. niets te maken, wel is het zo dat na een antibioticakuur er schimmels op de eikel kunnen komen en die veroorzaken ook jeuk. Indien niet genezen, de huisarts raadplegen, in elk geval is het meestal niet gevaarlijk

    Reageren
    John (moderator)

    In normale omstandigheden is urine in de blaas steriel. Maar bij een ontsteking gaan de bacterien die in grote getale in de blaas zitten bij een blaasontsteking de afvalstoffen afbreken. De hoofdafvalstof in urine is ureum. Als ureum afgebroken wordt ontstaat er ammoniak. En dit ruikt men. Sterk ruikende urine is dan ook een teken van een cystitis (blaasontsteking).
    In de meeste gevallen gaat het bij een blaasontsteking om een acute blaasontsteking. De bacteriën in de blaas zorgen voor de ontsteking. Bij een chronische blaasontsteking zijn geen bacteriën aanwezig, maar is de blaas door een beschadiging van het slijmvlies constant ontstoken. Een chronische blaasontsteking komt niet veel voor. Als je regelmatig klachten hebt, is er meestal sprake van terugkerende acute blaasontstekingen.

    Reageren
Reageer op: jeuk na het plassen (na blaasontsteking + antibiotica) man
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.