- Lisa17 augustus 2024 om 11:20
Hallo.
Drie weken geleden kreeg ik last van aambeien, ook een zeurderig gevoel in onderbuik. Huisarts adviseerde om ook urine te laten checken ondanks vage klachten, omdat het nog weleens samen kon gaan.
8 jaar geleden bij een specifieke relatie had ik ook weleens blaasontsteking na intiem contact, maar dat was een heel duidelijk en pijnlijk gevoel bij plassen. Dit ontbrak nu dus ik dacht zelf totaal niet aan blaasontsteking. Toch was er wat bacterie-vorming en klein beetje witte bloedcellen te zien, dus antibiotica. Ik ben ermee bekend dat AB vaak werkt, maar het niet volledig oplost. Week na de kuur begon dat zeurderig gevoel weer, maar urine bleek schoon. Ik ben koppen brandnetelthee gaan drinken, dit zorgde voor veel doorstroom en zeurderig gevoel verdween. Maar ik kreeg er na een aantal dagen darmklachten van en merkte op dat ik continu aandrang had mede ook door de brandnetelthee.
Gister 1 kop nog gehad en nu gestopt. Maar ik blijf last houden van loze aandrang. En het psychische werkt ook niet mee want merk dat afleiding soms ook wel helpt, dan voel ik het minder.Kan het zo zijn dat je na blaasontsteking een aantal weken gevoelige blaas houdt? Ik had dit in de week na de AB niet overigens. Misschien heb ik wekenlang teveel geplast en te vaak druk gezet? Ik probeer er niet op te letten maar is moeilijk. Mijn urine is gister trouwens ook schoon gebleken maar voor zekerheid is het opgestuurd voor lange kweek.
10 reactiesReagerenJohn (moderator)
17 augustus 2024 om 12:57Ik zou het zo helaas niet kunnen zeggen.
ReagerenLisa17 augustus 2024 om 14:38Ok… beste dan maar afwachten wat de klachten gaan doen? En uitslag van de lange kweek afwachten? Ik maak me er zelf een beetje gek mee en zit daardoor hele tijd tevergeefs op de wc.
ReagerenJohn (moderator)
17 augustus 2024 om 14:45Probeer in ieder geval het plassen niet te forceren. Dat is nergens goed en idd even de uitslag van de kweek afwachten.
ReagerenLisa17 augustus 2024 om 18:25Laatste vraag sorry, kan het ook zijn dat ik door de vele brandnetelthee en dus het vele en vaak plassen afgelopen week ik een overgevoelige blaas heb gemaakt? Of gaat dat niet zo snel?
ReagerenJohn (moderator)
17 augustus 2024 om 19:01Als je veel brandnetel thee dringt moet je niet raar opkijken als je continue moet gaan plassen. Die is namelijk vocht afdrijvend.
Reageren
En daar zou je dan sowieso niet meer dan 1-2 kopjes per dag van moeten drinkenLisa17 augustus 2024 om 19:17Heb gisteravond laatste kopje gehad, die dag maar 1 genomen. Ben dus sinds vandaag gestopt maar die aandrang blijft. Vandaar mijn vraag of ik mezelf een overactieve blaas kan hebben gegeven. Maar dat lijkt me snel na 4 dagen?
ReagerenJohn (moderator)
17 augustus 2024 om 19:26Kan wel even duren voordat die blaas weer tot rust komt, vooral als je erop blijft focussen
ReagerenLisa18 augustus 2024 om 11:48Kan het eventueel ook een schimmel zijn? Het voelt van binnen ook wel wat gezwollen (het is geen harde bult).
ReagerenLisa18 augustus 2024 om 12:30Hierop aanvullend, denk ik eerder een andere veroorzaker te hebben ontdekt. Het lijkt erop dat het allemaal is verzakt. Als ik namelijk plas en zeker bij wat extra druk (bijv bij ontlasting) dan voelt het alsof er iets wil gaan uitpuilen. Ik heb dit al weleens eerder opgemerkt maar toen had ik nog geen last van mijn blaas.
Reageren
Ik ben dus bang dat ik een verzakking heb. Twee jaar geleden ben ik bevallen, en twee jaar daarvoor ook.
Kan ik dit met oefeningen nog enigszins verhelpen?John (moderator)
18 augustus 2024 om 18:01Dat zul je met een gynaecoloog moeten bespreken
Reageren
Specialisme
Incontinentie
Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn
Gevoelige blaas na blaasontsteking
- Door Lisa
- 17 augustus 2024 om 09:20
Beheerd door
Peter (huisarts)- 10 reactiesReageren
Wil je zorg of advies?
Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.Medische hulp
Liever eerst zelf aan de slag?
Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties