Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

Sporadisch witte substantie

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Sporadisch

    Beste,

    Ik heb nu 2 keer gezien dat er in mijn urine een soort witte substantie zit. Het is geen slijm ofzo, meer vloeibaar en melkachtig. Het is niet zo dat mijn hele urine dan melkachtig wit is. Het is vermengd met mijn normale urine.

    Ik controleer mijn urine nu vaker en doorgaans ziet het er gewoon prima uit. Ik heb het een aantal keren opgevangen en dan is het meestal licht geel tot vrij helder en eigenlijk nooit troebel. Op die twee keer na dan.

    Ik heb wel veel aandrang en ook het idee dat ik niet volledig uitplas. Ik merk ook wel dat ik wat stress heb en een opgejaagd gevoel. Zou dit nog verband kunnen hebben?

    Bij die twee keer dat ik het opmerkte had ik daarna ook een wat branderig gevoel. Ik heb geen SOA want dit is een half jaar geleden nog getest en sindsdien heb ik geen onveilige seks meer gehad.

    Ik wil mijn urine wel een keer laten onderzoeken, maar weet dus niet of dit zin heeft als ik het opvang en het er gewoon prima uitziet.

     

     

    29 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Je moet je urine naar de huisarts brengen als je dus de afscheiding weer hebt.

    Reageren
    Sporadisch

    Ja maar ik weet dus niet wanneer het gebeurd en ik kan toch niet 8 keer per dag m’n urine opvangen?

    Of is dit desondanks wel verstandig om te doen?

     

    Reageren
    John (moderator)

    Nee, dat is niet de bedoeling. Ik zou het voorlopig even met de ochtendurine doen

    Reageren
    Sporadisch

    Waar zou ik aan moeten denken dan wat dit zou kunnen zijn?

     

    Reageren
    John (moderator)

    Moeilijk te zeggen. Het kunnen eiwitten zijn. Of wellicht een restant sperma, maar dat dan alleen als het in de urine zit na een zaadlozing en je niet geplast hebt

    Reageren
    Sporadisch

    Ik had dus vanavond seks en toen ik daarna ging plassen (10 minuten later ongeveer) heb ik het opgevangen en toen leek mijn urine inderdaad weer wat melkachtig….

    Reageren
    John (moderator)

    Dan zal het toch wat achtergebleven sperma zijn dat nog in de “leiding” zat

    Reageren
    Sporadisch

    Oké dankje. Dat kan dus gewoon? Ik kwam wel gewoon klaar en ejaculeerde daarbij.

    ik heb daarna ook een wat branderig gevoel. Is dat ernstig?
    Kan spierspanning/stress dit verergeren?

     

    Reageren
    John (moderator)

    Dat kan zeker. En het wat branderige gevoel met plassen kan dan ook wel. Drink je genoeg?

    Reageren
    Sporadisch

    Ja dat wel. Tenminste wel zo’n 2-2,5 liter per dag en dan vooral water en koffie.

    Ik denk er ook heel veel aan, dus heb soms het idee dat dit het in de hand werkt. Of dat ik dan ongemerkt toch spanning op de spieren zet ofzo.

    Reageren
    Sporadisch

    Heb nu inmiddels weer geplast en nu is het weer gewoon helder.

    Reageren
    John (moderator)

    Als je er te veel mee bezig bent kan dat de boel ook wat op spanning zetten

    Reageren
    John (moderator)

    Ik zou me daar dan toch geen zorgen over maken. Vandaag is het in ieder geval verklaarbaar

    Reageren
    Sporadisch

    Oké dankjewel voor uw snelle reacties.

    Zal ik voor de zekerheid nog urine weg brengen of zou ik eerst nog even aankijken en mocht het nog een keer voorkomen (buiten de zaadlozing om) het alsnog doen?

    Reageren
Reageer op: Sporadisch witte substantie
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.