Zoeken Vraag het forum

Lelijk bezeerd binnenkant mond (vreemd plekje)

  • Anoniem

    Ik heb 1 รก 2 weken terug een akelig wondje veroorzaakt aan de rechterzijde van mijn mond aan het zachte wangslijmvlies. Ik had me toen gesneden met iets scherps tijdens het reinigen van mijn tanden met een thuis tandenreinigingssysteem dat trilt. Het was dus een scherp roestvrij metalen punt dat 3000 trillingen per minuut maakte dus het veroorzaakte denk ik een fikse wond.

    2 dagen flinke pijn gehad maar daarna was het eigenlijk al weer verdwenen. Vanavond keek ik de gehele rechter binnenkant van mijn mond na om te controleren of er geen blijvende schade was aangericht. Vind het goed uitzien, alleen viel me een plekje op die ik voor de duidelijkheid omcirkeld heb. Wat zou het kunnen zijn?

    Ik kom op internet alleen mondkanker en dood weefsel tegen daar schiet ik niet zoveel mee op helaas.

     

    Ik heb geen klachten op het moment en kwam het dus bij toeval tegen tijdens controle. Vanwege het risico gebruik ik het apparaat niet meer achterin mijn mond waar ik geen goed zicht op heb.

    12 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Het zal een soort litteken van het wondje zijn. En zo te zien bijt je ook op je lippen…..

    Reageren
    Anoniem

    Gelukkig je wilt niet weten wat ik op internet voorbij zag komen.. dood weefsel en kanker en alles. Het probleem is ook dat ik niet weet waar precies de wond was. Enige wat ik nog weet is dat het opeens te veel ging bloeden (beetje bloeden kan voorkomen stond ook in handleiding) maar het begon bijna te stromen en over de tanden te lopen dus dat was wel heftig toen. Moest het roestvrijstalen stuk zelfs schoonmaken omdat er zichtbaar bloed op zat.

    Als het meer dan een week bleef bloeden moest ik zo snel mogelijk stoppen met het product en een arts zoeken stond er in de handleiding maar het bloeden stopte al na een paar min en de pijn was na 2 dagen weg snap je. Op dat moment met al dat bloed dacht ik dat ik bijna een ambulance moest bellen midden in de avond. Dan heb je een beetje een idee van wat voor wond het zou moeten zijn geweest. Misschien hadden 2 tandartsen gelijk toen ze tegen me zeiden dat het rommel was zo’n teleshopping ding.

     

    Wat betreft het lipbijten: ik weet het. Gewoonte waar ik niet vanaf kom. Doe ik bij stress het ziet inderdaad niet uit. Je zet er wel heel veel puntjes achter nu ?…….

    Reageren
    Anoniem

    Ben al lang blij dat het roestvrij staal was dus geen kans op een extra infectie erbij. Dank voor je snelle antwoord

    Reageren
    John (moderator)

    De tandartsen hebben gelijk… zelden dat dit soort dingen via teleshopping echt deugen.
    Mijn vinger bleef hangen ?

    Reageren
    Anoniem

    Hahaha jahoor…… dacht al er komt steeds een puntje bij misschien houd je mijn vele vragen hier bij ?.

    Maar nee je ziet dus niet meteen iets waarvan je zou zeggen ga snel naar de huisarts ofzo? Als ik er ook geen last van heb.

    Het valt me trouwens op dat steeds als ik iets vraag het naar aanleiding is van iets wat ik tegenkom bij controleren naar iets dus ik zoek de stress zelf op. Het is niet meer naar aanleiding van klachten merk ik. Kan ik daar nog uitgroeien (ben pas 18) of wordt het op den duur steeds erger en ontwikkel ik dan hypochondrie? Het gaat steeds vaker voor een lange tijd erg goed maar heel af en toe is er een terugval en wordt ik weer te obsessief met angst voor ziekten of verwondingen. Ik merk dat ik af en toe nog personen om me heen laat vervelen daarmee en ze geloven me minder snel als er daadwerkelijk iets aan de hand is.

    Reageren
    Anoniem

    En als ze me dan niet geloven wordt de stress alleen maar meer omdat ik overtuigd ben erover. Zodra ik hier gerust gesteld ben met iets duurt het gelukkig steeds langer voordat ik weer zo ben.

    Reageren
    John (moderator)

    Ik moet je eerlijk zeggen, dat je al aardig op weg bent naar hypochondrie… Je zoekt namelijk zelf al naar dingen waar je iets achter zoekt.
    Je moet er eigenlijk iets aan gaan doen.

    Reageren
    Anoniem

    Ja je hebt gelijk. Het is verschrikkelijk. Ik houd het inderdaad bijna niet meer vol dit. Ik wordt minder snel blij van dingen en denk heel vaak aan het controleren van mezelf. Bijvoorbeeld rode bultjes op mijn onderarmen die niet weggaan.

    Ik schrok van mezelf vanavond. Ervaarde iets wat ik al maanden niet meer heb gehad toen ik op Google heftige dingen las over dit in mijn mond. Hart heel hard kloppen in mijn keel en het gevoel alsof ik ieder moment flauwval.

    Het gaat inderdaad te ver dit moet minderen en snel. Je zag het maanden geleden al in het beginstadium aankomen toen je een psycholoog aanraadde. Kan niet leven zo.

    Weet jij toevallig of iets wat ik nodig heb een beetje vergoed wordt door de basisverzekering? Heb maar een studenteninkomst. Het klinkt trouwens in de tekst alsof ik labiel ben maar dat is niet zo dus geen zorgen. Het is meer wanhoop.

    Reageren
    Anoniem

    Vermijd ook al maanden alle vormen van seksueel contact uit angst voor een soa of hiv dus het beperkt me steeds meer.

    Reageren
    John (moderator)

    Als er een diagnose uit het DSM IV is, dan valt dat voor een deel onder de basisdekking. Hypochondrie/angststoornissen vallen daar dus onder.
    Lees hier meer:
    https://www.zorgwijzer.nl/zorgverzekering-2019/psychologische-hulp-wat-dekt-je-zorgverzekering

    Reageren
    Anoniem

    Heb op een andere site een test gedaan die leek op die van jullie en die zegt hetzelfde als toen inderdaad. Dank je wel dat je altijd antwoord geeft op al mijn vragen, zelfs als het er soms veel zijn. Dat helpt me vaak.

    Was niet helemaal mezelf in bovenstaande berichten. Nu ik het teruglees is het een beetje te overdreven van me.

    Reageren
    John (moderator)

    Doe er wat mee voordat het echt uit de hand gaat lopen.

    Reageren
Reageer op: Lelijk bezeerd binnenkant mond (vreemd plekje)
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiรซntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen fotoโ€™s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Ziektes door een slechte mondverzorging
5 min leestijd

Ziektes door een slechte mondverzorging

Oorzaken van bloedend tandvlees
5 min leestijd

Oorzaken van bloedend tandvlees

Je mond is de spiegel van je gezondheid
4 min leestijd

Je mond is de spiegel van je gezondheid

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiรซntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen fotoโ€™s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.