Zoeken Vraag het forum

Waarom een pil in zijn geheel inslikken?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • michiel

    Ik vraag mij af waarom men een pil in zijn geheel moet doorslikken?

    Als voorbeeld hiervoor: azitromycine (tegen Chlamidia)

    Hiervan moet men 2 * 1 pil (500 mg) inslikken in zijn geheel.

    Ik heb dit zelf verpulverd en door het avond eten gedaan. Ging prima…

    Twijfel nu alleen of dit voldoende is. Iemand ervaring?

    Groet,

    Michiel

    4 reacties
    Reageren
    Anoniem

    Wat ik heb begrepen, is dat het omhulsel belangrijk is en vaak zorgt voor een regelmatige opname in het bloed. Waarom neem je de pillen niet in z’n geheel in? Is daar een reden voor?!

    Reageren
    michiel

    Hey,

    Dit zijn geen capsules, maar van die mega grote “vitaminepillen” achtige pillen…

    Trouwens, capules zijn al verpulverd dus die zou je dan impelweg uitstrooien 🙂

    Ht leek mij geen probleem, enkel de bijsluiter vermelde dat ik de pil “in zijn geheel” moest innemen. Vandaar de vraag in hoeverre dit consequenties heeft.

    Reageren
    Thotje

    Hoi Michiel,

    Als er in de bijsluiter staat dat je de pil in z’n gehaal moet inslikken, kun je dat ook beter doen. Meestal zal het er niet in staan, maar als iets in de bijsluiter staat kun je ze beter gewoon volgen wat er staat.
    Als reden verwacht ik dat het te maken heeft met de plaats in de darmen waar het medicijn opgenomen moet worden… Als je het verpulvert, dan bestaat de kans op verminderde werking van het medicijn.

    Groetjes,
    Thobias

    Reageren
    dokterK

    Je slikt ze geheel door, omdat ze anders al door je maag door maagsappen uit elkaar vallen en opgenomen worden, het effect is dan mogelijk wat minder, dan als je ze intact laat en er een meer geleidelijke opname is in je darm.

    Reageren
Reageer op: Waarom een pil in zijn geheel inslikken?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.