- Tim6 mei 2024 om 07:49
Hallo, ik ben een man van 52, zeer sportief aangelegd (6x week sportclub sinds september 2023), leef vrij gezond (bv al 6 maanden volledig alcoholvrij). Elke morgen, wanneer ik opsta, moet ik meteen naar het toilet voor ontlasting. Meestal blijft het wel bij één keer maar de ontlasting is niet zoals het moet zijn of voorgeschreven wordt (lange stevige worst). Mijn ontlasting ziet er meestal uit zoals op de foto (het is niet diaree maar dus zeker ook niet gebonden). Mijn dokter zegt dat ik last heb van spastisch colon, mij vaak druk maak, alsook dat het frequente sporten mijn darmen actiever maakt. Bloed -en urine onderzoek dit jaar waren normaal, stoelgangonderzoek van oktober 2023 ook normaal. Bovendien heb ik sinds enkele weken branderig jeukerig gevoel aan anus. Zouden aambeien kunnen zijn misschien, maar ik merk geen bloedverlies. Misschien dat het sporten hiervoor zorgt? Ik doe immers ook aan krachttraining. Ik heb over enkele weken een afspraak bij de MDL arts. Wat vindt u van dit alles? Bij voorbaat dank.
Bijlagen:
9 reactiesReagerenSuus6 mei 2024 om 08:47Eet je ook extra eiwitten of neem je shakes?
ReagerenTim6 mei 2024 om 08:50neen, niet echt, waarom?
ReagerenSuus6 mei 2024 om 08:52Omdat dat voor zachte ontlasting kan zorgen
ReagerenTim6 mei 2024 om 08:55Vindt u de vorm/kleur van mijn ontlasting abnormaal/verontrustend? U spreekt van zachte ontlasting, of bedoelt u diaree?
ReagerenSuus6 mei 2024 om 09:02Je weet dat je op dit forun geen reacties krijgt van artsen, even voor de duidelijkheid?
Reageren
Je schrijft dat je volgens de huisarts last hebt van een spastische darm, nee, dan vind ik het er zeker niet verontrustend uit zien.
Zachte(re) ontlasting is één van de symptomen van pds.
En daarbij zijn er vele mensen die niet die “standaard” lange stevige worst produceren.John (moderator)
6 mei 2024 om 09:45En zachte ontlasting is geen diarree
ReagerenTim6 mei 2024 om 11:52Ik heb getracht visueel het gebied rond de anus te bekijken. Ik merk wel een rode wonde aan de ingang van de anus die vermoedelijk de branderigheid veroorzaakt. Deze heeft niet meteen het uitzicht van een aambei (ik dacht dat dit eerder een knobbeltje was) maar het heeft eerder het uitzicht van een echte wonde. Wat zou dit kunnen zijn?
ReagerenJohn (moderator)
6 mei 2024 om 15:39Een anusfissuur wellicht
ReagerenTim6 mei 2024 om 15:59en kan zo’n fissuur ontstaan door het sporten? stop ik dan even met sporten om te laten bekomen? hoe wordt zo’n fissuur aangepakt?
Reageren




