- Pieter8 juni 2021 om 10:55
Ha John, mensen,
ik heb heel geregeld deze kleur ontlasting, meestl zacht maar wel in drol-vorm. Soms iets lichter en soms een aantal dagen donkerder. Ik gebruik om de dag maagzuurremmers. Verder drink ik mijn biertjes in het weekend en soms een whiskietje. Ik heb angst voor ziektes en dat houdt me erg bezig, streas dus. Meeste angst voor zaken rond lever an alvleesklier. Enfin, is dit gele ontlasting, ontkleurde ontlasting of nog binnen bruin spectrum?
9 reactiesReagerenJohn (moderator)
8 juni 2021 om 14:32licht bruin waarschijnlijk door de maagzuurremmers
ReagerenPieter8 juni 2021 om 14:41Lichtbruin valt wel onder ‘normaal’ en niet onder gele of ontkleurde ontlasting?
ReagerenJohn (moderator)
8 juni 2021 om 15:21Lichtbruin is niet geel of ontkleurt
ReagerenPieter8 juni 2021 om 17:13Wordt het nou steed geler of nog licht bruin?Eerder was gisteten, dit net. Heel zacht ook.
ReagerenJohn (moderator)
8 juni 2021 om 17:16Ik zie geen verschil. Misschien moet je er wat minder op gaan letten
ReagerenPieter8 juni 2021 om 17:19Thanks. Heb ook rommelende buik. Hoe zou het kunnen komen dat Omeprazol invloed heeft? Minder/tekort maagzuur doet iets met darmen?
ReagerenJohn (moderator)
8 juni 2021 om 17:21Omeprazol is een maagzuurremmer. Dus heb je minder maagzuur. Dan kan dat invloed hebben op de inhoud van de maag en dan dus ook op de inhoud van de darmen. Daarnaast is wat je eet en drinkt ook nog van belang
ReagerenPieter8 juni 2021 om 17:32Ok. Eten doe ik op zich goed. Misschien afgelopen weekend wat veel alcohol en kaas/worst/taart.
ben bang dat het door lever issues of pancreas problemen komt. Zie je ook gele, zachte  ontlasting bij. Al zou dit dan weer niet geel zijn.
ReagerenJohn (moderator)
8 juni 2021 om 17:33alcohol en kaas/worst/taart.
Reageren
Denk nou eens goed na als je dit leest. alcohol=suikers en vooral vet… en dan vraag je je af waarom je ontlasting lichter van kleur wordt?




