Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

Puistjesuitbraak

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Normaal gesproken heb ik niet heel veel last van puistjes, af en toe zit er wel wat.
    Maar sinds een aantal dagen heb ik echt een uitbraak van puistjes op mijn voorhoofd en slapen. 2 Weken geleden wel veel stress gehad, maar duurt het dan zo lang dat die uitbraak nu pas komt?

    Ik heb kleine poriën. Vorig jaar had ik in de zomer ook meer last van puisten, maar ik heb op google gekeken naar zomeracne, dit is meer zonneallergie. Daar lijken mijn bultjes niet op, er zitten echt soms witte kopjes op (puisten dus).

    Dus is mijn vraag; komt het door de stress of heeft het te maken met de zon?

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk niet dat het door stress of de zon komt.
    Acne komt in de regel tot stand door hormonen, met name in de puberteit. Ook cosmetica en medicijnen kunnen voor acne of een verergering zorgen.

    Reageren
    Anoniem

    Okee. Het klopt wel, ik zat in mijn eisprong. Ook heb ik inderdaad een bb-cream (soort foundation) gebruikt, dus misschien is het een combinatie van.
    Bedankt in ieder geval!

    Reageren
Reageer op: Puistjesuitbraak
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.