Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

Smetten?

  • Anoniem

    Hallo allemaal,

    Sinds bijna twee weken heb ik last van pityriasis rosea. Overal op mijn lichaam (behalve mijn armen en onderbenen) staan rode bultjes die ontzettend jeuken. Zo ook op en tussen mijn billen. Nu droogde ik me gisteren na het douchen goed af tussen mijn billen, en kreeg daar daardoor ontzettende jeuk. Ik ben als het ware blijven ‘krabben’ met de handdoek, ik werd zo gek van de jeuk dat het voelde alsof dit echt moest. Nu is de huid tussen mijn billen zo erg geirriteerd dat de huid constant vochtig is en pijn doet. Na wat googelen kwam ik uit op smetten. Zou het dit kunnen zijn? En zo ja, wat kan ik er aan doen? Ik ben 22 jaar oud, heb geen overgewicht en ben afgezien van mijn pityriasis rosea gewoon gezond. Op google zag ik dat vooral oudere mensen die incontinent zijn etc. er vaak mee te maken hebben, of mensen met overgewicht en diabetes etc. Daarom vraag ik me af of het wel smetten zijn, aangezien dit dus niet in het plaatje past bij mij.

    Ik ben benieuwd naar jullie reacties. Ik wil in eerste instantie proberen dit zelf op te lossen zonder dokter.

    Alvast bedankt!

    11 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Smetten is niet zo voor de hand liggend. Ik denk eerder dat je een schuurwond hebt veroorzaakt door het schuren met de handdoek. In dat geval zou je eventueel een beetje zinkzalf kunnen gebruiken.

    Reageren
    Anoniem

    Hallo Tandor,

    Bedankt voor je reactie. Ik heb je advies opgevolgd en smeer nu al een aantal dagen zinkzalf. Ik heb echter het idee dat er maar geen verbetering in komt. Vaak is de bilnaad nog steeds erg vochtig en komt er bovendien een onaangenaam luchtje vanaf. Ook heb ik vaak het idee dat de zalf niet indroogt maar dat mijn bilnaad heel vettig blijft van de zalf. Hoort zinkzalf niet in te drogen?

    Af en toe heb ik wel het idee dat het iets droger wordt, maar na een nachtje slapen is het dan toch weer helemaal vochtig.

    Heb je advies? Gebruik ik de zinkzalf niet juist? (heb nog nooit zinkzalf gebruikt en de bijsluiter geeft me vrij weinig informatie). Ik was me trouwens elke dag even voorzichtig met een natte washand tussen mijn billen, misschien is dit niet goed? Dat het dan weer nat wordt, terwijl het juist droog moet worden? Ik hoor heel graag je reactie.

    Reageren
    John (moderator)

    Dagelijks wassen is geen probleem als het maar goed droog is erna.
    Als de zinkzalf geen resultaat geeft, is het wellicht toch verstandig om even naar de huisarts te gaan. Het is lastig om er ongezien verder iets over te zeggen. Je huisarts kan het dan in ieder geval even bekijken en je er iets voor voorschrijven, zodat je er in ieder geval vanaf komt.

    Reageren
    Anoniem

    Ik ga inderdaad maar eens naar de dokter, het begint namelijk erg vervelend te worden.
    Maar, nadat ik weer onbewust rondom mijn navel heb zitten krabben kwam ik erachter dat er daarna dezelfde soort vocht uit de bultjes rondom mijn navel kwam (zelfde ‘structuur’, zelfde geur). Kan het dat het tussen mijn billen dus ook gewoon vocht is dat uit de bultjes van de pityriasis rosea komt? Die blijf ik natuurlijk maar kapot schuren met lopen etc.

    Toch heb ik over alles wat ik over pityriasis rosea heb gelezen nog NIET gelezen dat je de bultjes open kunt krabben en dat het dus eigenlijk een soort ‘blaasjes’ zijn. Ik weet dus ook niet of het dit wel is.

    Ik waardeer het trouwens zeer dat je de moeite neemt om iedereen hier van antwoorden te voorzien Tandor! Erg bedankt.

    Reageren
    John (moderator)

    Thanks. 😉

    Je hebt gelijk.
    Bij pityriasis rosea ontstaan geen vochthoudende bultjes. Het zou overigens wel een vorm van eczeem kunnen zijn. Maar ik denk dat je beter even naar de huisarts kunt gaan. Die kan er dan even naar kijken en waarschijnlijk ook zeggen wat er aan de hand is en nog belangrijker: je iets voorschrijven zodat je er vanaf komt.

    Reageren
    Anoniem

    De afspraak is gemaakt! Bedankt voor de hulp. In mijn navel is bij nadere inspectie gewoon echt een stuk huid weg lijkt het, en tussen mijn billen, voor zover ik kan zien, ook. Erg onprettig dus en inderdaad een bezoekje aan de dokter waard

    Reageren
    John (moderator)

    Goed dat je een afspraak hebt gemaakt.
    Laat nog even wat weten als je bent geweest.

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben geweest, ondertussen is de pityriasis rosea zodanig erg geworden dat het helemaal in mijn gezicht zit, op mn benen, armen echt overal. De dokter vond dit erg vreemd en vond het ook niet meer lijken op pityriasis rosea. Overal zit ik onder de schilfers. Nu zijn mijn oksels ook al kapot. Ik ben doorgestuurd naar de dermatoloog, ik hoop echt dat deze me wat meer verheldering kan geven en, nog belangrijker, de oplossing heeft.

    Reageren
    John (moderator)

    Dat is inderdaad welk wat vreemd.
    Maar even afwachten wat de dermatoloog ervan gaat vinden. Houd me op de hoogte…

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben net terug van de dermatoloog. Hij dacht in eerste instantie toch wel aan pityriasis rosea, maar ik had het in zo’n erge mate en ook op plekken waar het niet hoort (armen, gezicht) dat hij voor de zekerheid een stukje van mijn huid heeft weggehaald om te laten testen of het dat ook daadwerkelijk is. Verder heb ik een prednison kuur gekregen, tabletjes om beter te kunnen slapen ’s nachts en zalf om de kapotte plekken te behandelen.. niet niks dus. Ik hoop heel erg dat het nu snel over zal zijn. Volgende week moet ik nog een keer terug voor een vervolgafspraak.

    Reageren
    John (moderator)

    Dan maar hopen dat de prednison zijn werk goed doet en dat je er dan snel weer vanaf bent. Houd me op de hoogte…
    Succes en beterschap !

    Reageren
Reageer op: Smetten?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.