Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huid barrière, hormonen en omgevingsfactoren.Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

verkleuring met rood randje op lies

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Twee dagen geleden heb ik een rare plek op de huid van mijn vriend ontdekt. Het is ongeveer 5 bij 3 cm groot en het is wat donkerder dan zijn eigen huid. De huid op de vlek is ook gladder en er zit een rood randje omheen. Hij zei eerst dat het geen pijn deed of jeukte, maar gister vertelde hij dat het tijdens het werk (waar hij veel zweet) wel begon te irriteren. We zijn erg benieuwd wat dit is en zijn een beetje bang dat het misschien een soa kan zijn.

    7 reacties
    Reageren
    Anoniem

    De plek zit trouwens op zijn lies, precies naast zijn bal.

    Reageren
    Anoniem

    Kan een smetplekje zijn. Probeer eens een beetje Sudocrem. Niet te dik smeren. Mocht dat niet helpen, dan even naar de huisarts. Het kan ook een schimmel zijn en daar is een andere crème geschikt voor.

    Groet Emma

    Reageren
    Anoniem

    Heb je enig idee of het besmettelijk kan zijn?

    Reageren
    Anoniem
    Anoniem

    Hai, of het besmettelijk is, daar kan alleen een huis- of huidarts een diagnose over stellen. Kun je misschien een discrete foto plaatsen?

    Emma

    Reageren
    Tandor1

    Lijkt het op een van onderstaande foto´s?
    [attachment=611]ringworm01.jpeg[/attachment]

    [attachment=612]ringworm002.jpg[/attachment]

    [attachment=613]ringworm003.jpg[/attachment]

    Reageren
    Anoniem

    Het lijkt een beetje op die foto´s, alleen is de plek eerder wat donkerder dan zijn normale huid dan rood. En het is ook niet zo rond als op de foto´s. Wanneer ik mijn vriend weer zie zal ik een foto maken.

    Reageren
Reageer op: verkleuring met rood randje op lies
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.