- Aldo7 juni 2023 om 16:49
Hoi John, ik heb dus toevallig vandaag na lange tijd dat ik heldere vocht blaadjed kreeg op me voorarmen/armen. Aandoening heet Milaria crystallina of sudamina. Ik ben zelf hier geboren maar me ouders van spanje. Tevens krijg ik ze ook op me benen in de zomer (als we veel lopen / 35 graden e.d. Vroeger had ik hier nooit last van, nu opeens wel, nu ook zonnen in tuin en krijg ik het op me armen. Is hier een creme of iets voor? Online wordt ik niet wijzer
6 reactiesReagerenAldo7 juni 2023 om 17:00Moet er bij zeggen als ik extreem zweet bij kickboks training ik het niet krijg. Laatst in spanje geweest 3 weken zon elke dag met insmeren en ook geen last. Opeens vandaag weer, kan het te maken dat klimaat / vocht hier anders is dan daar? Is er een creme voor? Schaam me als ik het krijg en krab ze dan meteen open
ReagerenJohn (moderator)
7 juni 2023 om 17:15Als je de pagina waarnaar je verwijst helemaal hebt gelezen, dat heb je dus ook kunnen lezen hoe het behandeld zou kunnen worden en wat je kunt doen om het te voorkomen. Wil je er een crème voor, dan moet je naar de huisarts gaan
ReagerenAldo7 juni 2023 om 20:36Snap ik, maar hoe kan het opeens komen, en helemaal erger op 1 plek?
In spanje geen probleem gehad, wel ingesmeerd met zonnebrand dagelijks, vandaag niet in de tuin dan, en opeens vandaag na kickboksen en sauna werden het er ook meer (nog nooit last gehad) bij zweten boksen/trainen of sauna.
Kan het komen doordat misschien huid te droog is / verbrand?
ReagerenJohn (moderator)
7 juni 2023 om 20:40Dat zou kunnen. Een samenloop van omstandigheden
ReagerenAldo7 juni 2023 om 21:46Bedankt, ik ga wel biodermal pcl-e creme tegen droge huid smeren en straks met warme dagen zonnebrand, kijken of het dan terug komt.
Het is nu al weer weg gegaan (zo goed als) schaam me ervoor en voelt/ziet lelijk uit als t komt
ReagerenBijlagen:
Genk11 juni 2023 om 13:54John is geen dokter en heeft geen medische diploma’s. Ga naar de huisarts en laat ernaar kijken als je hier zeker van wilt zijn.
Reageren
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.
Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties

