Zoeken Vraag het forum

Eczeem of allergie?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Naomi

    Goedendag allemaal,

     

    Ik heb sinds ongeveer 2 jaar last van eczeem op mijn handen en voeten. Ik ben hiervoor een aantal keer naar de dokter geweest, hiervan heb ik verschillende zalfjes gehad. 1 daarvan heb ik nog, maar gebruik ik niet meer. Dat is triamcinolonacet 0,1%. deze mocht ik 2x per dag aanbrengen. Dit heeft een tijde geholpen, ik heb tussendoor ook nog een zalf gehad die heette iets van dermovate zalf.

    Ook dit hielp niet, dus ben ik door de dokter doorverwezen naar een dermatoloog. Deze heeft na een tijdje proberen met meer zalfjes (cetomacrogol créme + 20% vaseline) een allergietest aanbevolen. Dus de plakkers op mijn rug en na 3 dagen kwamen er 2 dingen uit:

    Cobalt 1+

    Kaliumbichromaat 2+

    Industriele oliën negatief

     

    Nou ben ik automonteur, en de arts zei dat dit voor mij wel gevolgen kon hebben. Hij  raadde mij aan om nog een allergietest te doen, maar dan op industriële vloeistoffen. Dus eind vorig jaar weer de plakkers op mijn rug alleen kwam hier niks uit… Dit vond ik natuurlijk raar. Ook had ik altijd al last van eczeem/psoriasis onder mijn voeten, die bijna weg was, en sinds de 2 allergietesten weer terug is en mijn voeten dus ontzettend jeuken. En rood zijn de plekken ook, met wat vocht erbij.

     

    In mijn dossier staat:

    – atopisch eczeem; prioriteit hoog

    • dyshidrotisch eczeem; prioriteit hoog

     

    Mijn dermatoloog heeft mij verteld verder niks meer voor mij kunnen doen, dus hij zei dat dit het was. Hij vertelde mij dat ik eczeem krijg van overmatig gebruik van vloeistoffen om mijn handen en daar moest ik het maar mee doen. Nou zei ik dus al dat ik automonteur ben en dus dagelijks in aanraking kom met vloeistoffen. Ik werk dagelijks, elke klus die ik krijg met handschoenen aan. Zowel stoffen als soort latex/rubber handschoentjes. Ik kreeg een herhaalrecept van de zalf (cetomacrogol créme + 20% vaseline) om het wat te verminderen. Dit was het dan.

    Ik zit zelf te denken aan een second opinion in een ander ziekenhuis, omdat ik mij niet voor kan stellen dat dit het is en dit ik het hier maar mee moet doen.

     

    Heeft iemand hier ervaring mee of tips voor mij wat ik zou kunnen proberen of overleggen met mijn dermatoloog? Zou mij graag helpen want zit er echt doorheen nu!

     

    Alvast bedankt voor het lezen, Naomi

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik zou inderdaad voor een second opinion naar een andere dermatoloog/allergoloog in een ander (academisch) ziekenhuis gaan

    Reageren
    Lisa

    Contacteczeem op je handen terwijl je er door je werk niet onderuit komt, is erg erg vervelend.

    Het beste is om middelen te vermijden waar je contacteczeem van krijgt. Maar je kunt ook vragen om een anti-allergie pil (antihistaminicum) bij de huisarts.

    Wat jij krijgt, is niet goed om voort te zetten. Maar zoiets als Xyzal 5 mg zou misschien wat kunnen helpen.

    Omscholen lijkt me minder handig. Kobalt zit overigens in allerlei gereedschap dat je gebruikt, dus het is wel lastig om je allergie (contacteczeem) te onderdrukken in jouw werk. Ik zelf probeer alles te vermijden waar ik contacteczeem van krijg, maar als het toch door breekt, neem ik Xyzal. Dat helpt. Tenzij het heel erg is, dan krijg ik 6 weken antibiotica.

    Maar ja…. wat jij nou moet?

     

    Reageren
Reageer op: Eczeem of allergie?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

1 min leestijd

Wat vind jij van online een huisarts spreken?

4 min leestijd

Een soa zonder klachten: hoe herken je iets wat je niet voelt?

4 min leestijd

Soa zonder seks: kan je een soa oplopen zonder seksueel contact?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.