Zoeken Vraag het forum

Mag ik koffie drinken als ik methylfenidaat gebruik

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • beachflower

    Ik gebruik momenteel methylfenidaat.
    Ik drink nog wel gewoon koffie s’ochtends en s’avonds is dat wel verstandig om te doen als ik deze medicijnen gebruik?

    16 reacties
    Reageren
    Hans

    Ik heb een keer per ongeluk een blikje redbull gedronken nadat ik ritalin had ingenomen (ADHD) en kan je vertellen dat je dan opeens leeg bent in je hoofd en dat je je op dingen kan focussen. Dit duurde zo’n 10/15 minuten.

    Later heb ik het geprobeerd met koffie (ik drink normaal geen koffie) en toen kreeg ik hetzelfde alleen minder sterk en minder lang (cafeine-gehalte). Vandaar dat ik probeer cafeine te vermijden 😉 of te drinken wanneer ik paar uur geleden ritalin heb ingenomen.

    Reageren
    Quote
    Maja

    Iedereen reageert er anders op.

    Ik persoonlijk neem maximaal 2 koppen koffie (over de dag verdeeld) als ik ritalin heb geslikt. Als ik meer dan dat neem krijg ik een wazig gevoel en krijg ik last van mijn kaken.

    Het is een beetje aftasten wat goed voelt en wat uw grens is.

    Reageren
    Pim damen

    Vreemd. Slik 25mg 5x per dag met 2:30 interval.
    En merk niet heel veel of kaken of bijwerkingen.
    Ik merk pas ruat met ritalin en geen afleiding en concentratie met een paar bakken koffie met een redbull op zijn tijd op een dag.

    Ieder lichaam is anders.
    Nu ben ik veel caffeine gewend van voor de adhd diagnose.
    En nog al wat gewend qua middelen op me 35ste

    Denk dat je zelf moet kijken hoe je reageert

    Reageren
    DS2018

    Volgens mij ligt het aan de dosis wat je gewend bent inderdaad, ik drink zo 8 bakkies espresso op de dag, en slik daarbij 3x 20mg met een tussentijd van 3uur. Als ik morgen 10 espresso zou gaan drinken zou het denk ik ook wel een iets sterkere effect hebben. Raad het niet aan om het te doen btw

    Reageren
    adder

    cafeine gehalte van koffie is veel hoger dan redbull

    Reageren
    John

    Ik krijg op termijn last van hartritmestoornis als ik ritalin met koffie gebruik.

    Als ik koffie drink voor inname heb ik (soms extreme tot flauwtes toe) hartproblemen, koffie na inname (na min. een half uur) geeft minder last ervan. Ik drink daarom minder koffie.

    Vooral als ik stil zit gaat mijn hart tekeer icm koffie (zonder koffie ook, heb hartritmestoornis van geboorte af en ben ritalin vanaf 25e gaan gebruiken, nu 5jaar intussen).

    Ik heb betablokkers maar die werken alleen als ik geen koffie erbij gebruik.

    Thee heeft in mindere mate hetzelfde effect.

    Een andere is fruit, teveel vitamine C vermindert de werking.

    Reageren
    John

    Toevoeging, de hartritmestoornis werd gedurende 5 jaar erger, terwijl dosis medicijnen gelijk bleef.

    Ik heb ADD en depressiviteit (gevolg van ADD en daaruit vloeiende mislukkingen en daardoor opgedane faalangst)

    Dosis is:

    • 3x20mg 8uur, 12uur en 16uur.
    • 1x 150mg wellbutrin (ivm pieken en dalen van methylfenidaat)
    • Betablokker 2.5mg (type weet ik even niet 123)

    Eerste tijd heel af en toe hartritmeproblemen, dat werd gedurende gebruik (zelfde dosis) steeds extremer.

    Bier is ook een slechte combi, dan wordt ik super rustig en duf, maar na half uur extreme hartkloppingen. (Wijn had dit weer niet zo).

    Dus vermijd koffie, thee, bier en andere pepmiddels!

    Het is dat mijn omgeving het zo aan mij merken dat ik het gebruik.

    Ik ben sinds gebruik aanzienlijk opgeknapt, alleen begint mijn lichaam af te takelen van ritalin.

    Dit wordt verder onderzocht nu, hoop toch wat jaartjes ouder te worden en nu lijkt het met tijden (meestal dagelijks last van de hartissues) dat ik continu aan het doodgaan ben.

    Reageren
    TinusH

    Caffeine stimuleerd adrealine (stress), dopamine (happy!), blokeert adenosine. (google maar).

    M.a.w. er gebeurt best wel wat in je hoofd. Plus methylfenidaat draait ook aan de knoppen in je hoofd.

    Mijn ervaring:

    • Methylfenidaat + caffeine versterkt de bijwerkingen: gejaagd gevoel
    • Bij voldoende dosis Methylfenidaat dan wordt de behoefte aan caffeine minder
    • Bijna tegelijk innemen van Methylfenidaat + koffie : niet doen. Veroorzaakt bij mij een hyperpiek van een uur en daarna een crash.

    In het algemeen schijnt het niet goed te zijn om koffie te nemen in de eerste 3 uur dat je wakker bent. Het schijnt bepaalde hormonen te remmen, die je normaal gesproken ’s ochtends aanmaakt om wakker te worden.

    Dus met zo’n 8-12-16 uur schema, neem dan lekker een eerste bakkie om 10:00. Het is even wennen, maar dat geeft al aan dat niet voor niets is.

    Mijn tip, waar ik veel van heb geleerd: houd een weekje een logboekje bij:

    • Schrijf elke bak koffie en elke pil op (tijd, hoeveelheid).
    • Schrijf een score op hoe je je voelt: elk half uur. -10 =bounce ; 0 = normaal, 10 = perfect , 20=hyperdepiep!!!
    • Probeer wat te schuiven met je inname van koffie en tijd tussen de pillen.

     

    Reageren
    Philippe
    1. Ben na jaren men rilatine gebruik gestopt en terug meer gaan drinken (alcohol) nu met de corona , verveling en obsessief gamen is dit best uit de hand beginnen lopen , heb ook een nieuwe job als procesoperator full continue in 5 ploegen(topjob en doe dit heel graag) , ik heb een enorme drang naar cafeïne ik pakte vroeg op vaste tijdstippen men rilatine maar met shiften ligt dit nogal moeilijk , koffie of vooral redbull/monster kalmeert me best wel maar door die drang voor cafeïne of evengoed als vervangingsmiddel voor alcohol drink ik zoveel koffie en powerdrinks en dan loopt het best helemaal fout . De hele dag een hartslag van 110 in rust , een hyperfocus die ervoor zorgt dat ik men werk niet meer echt deftig kan uitvoeren.  Tip van hierboven qua opschrijven ga ik zeker volgen , de huisarts heeft me op mijn vraag terug de dosis van vroeger gegeven omdat ik niet snel genoeg bij men psychiater binnen geraak . Nu krijg ik diazepam en rilatine en dit dan in combinatie met shiftwerk ……pff denk dat dit nog een lang prices gaat worden om dit terug op punt te krijgen . De ene dag gaat perfect en de dag erna is een complete ramp ….
    Reageren
    Lise

    Mij is verteld dat je geen energiedrank mag drinken als je rilatine hebt genomen. Maar als het u helpt is dat goed!

     

    Reageren
    John (moderator)

    Nee het is nooit goed !

    Reageren
    Juul

    Ik weet niet of het bij mij voor negatieve bijeffecten zorgt, maar ik heb wel door dat de behoefte naar nicotine en energy drankjes erg verhoogd is sinds ik ritalin slik. ik weet niet of anderen hier ook veel last van hebben? Dat opzich zelf vind ik al vervelend aangezien ik net klaar was met lichttherapie en nu weer erg slecht slaap door alle cafeïne, en ik al weken geen eigen pakje sigaretten gekocht had en het dagen kon uithouden zonder en er nu al bijna een heel pakje doorheen is gejast in 3 dagen.:(

    Reageren
    Frits

    Het bevat ongeveer dezelfde hoeveelheid caffeine.

    Reageren
Reageer op: Mag ik koffie drinken als ik methylfenidaat gebruik
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.