- Anoniem23 december 2014 om 07:57
Hoi ik heb hulp nodig!!! ik slik te pil nu voor mijn 4e strip van een maand, en toen ik begon met deze 4e heb ik de stoppauze tussen de 3e en 4e 1 dag langer laten duren. En ik heb 5 dagen na die stoppauze gevreeƫn. Is er nu kans dat ik zwanger ben? Deze tijd zat heeeel dicht bij mn meest vruchtbare tijd..
2 reactiesReagerenAnoniem23 december 2014 om 08:22Ja, er is kans dat je zwanger bent, ervan uitgaande dat je onveilig gevreeƫn hebt. Die eerste pil is redelijk belangrijk. Heb je die (eerste) pil die je vergeten bent de dag nadien samen met de tweede pil ingenomen? Of ben je gewoon zonder meer een dag later begonnen?
Reageren
Heb je gevreeƫn 5 dagen na de laatste pilvrije dag, of 5 dagen geteld vanaf de eerste pilvrije dag?
Wat je nu kunt doen:
– als het vrijen minder dan 72 uur geleden is, dan kan je een morning after pil nemen. Je moet dan alsnog 7 dagen een condoom gebruiken.
– als het vrijen minder dan 5 dagen geleden is kan je een noodspiraaltje laten plaatsen (een gewoon koperspiraaltje). Dit voorkomt de innesteling en daarmee kan je een eventuele zwangerschap ook nog tijdig voorkomen.
– als het vrijen langer dan 5 dagen geleden is: relax, maak je niet druk, en wacht op je menstruatie. Als die niet komt, anders is als normaal (vb. veel minder dan je normale regels) of een week te vroeg komt: doe even een zwangerschapstest voor de zekerheid.Anoniem23 december 2014 om 08:53Ik heb hem express 1 dag later genomen omdat ik dat een fijnere dag vond. Beetje dom dus wel. Ik heb 5 dagen geteld vanaf de eerste pil die ik weer nam, dus precies 5 pillen, bedankt voor je hulp.. !
Reageren
Specialisme
Zwangerschap
Ben je zwanger, denk je dat je zwanger bent of wil je graag zwanger worden? Een zwangerschap brengt veel veranderingen met zich mee. Van de eerste zwangerschapssymptomen en zwangerschapsklachten tot zwangerschapsdiabetes en zwangerschapsvergiftiging: op deze pagina lees je wat je kunt verwachten en wanneer het verstandig is om medische hulp in te schakelen.
Stoppauze pil 1 dag langer
- Door Anoniem
- 23 december 2014 om 06:57

Beheerd door
Peter (huisarts)
- 2 reactiesReageren
Wanneer zoek je hulp tijdens je zwangerschap?
Lees bij welke klachten je contact opneemt met je verloskundige, huisarts of andere zorgverlener.Medische hulp
Wat kun je zelf doen tijdens je zwangerschap?
Lees praktische tips over voeding, bewegen en omgaan met veelvoorkomende zwangerschapsklachten.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties