Zoeken Vraag het forum

Facings tandvlees

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Ik heb eergisteren mijn tijdelijke facings (noodvoorziening) gekregen. Over een week ongeveer krijg ik de uiteindelijke porseleinen facings (mijn 6 voortanden). Maar mijn tandvlees ruikt niet zo optimaal. Volgens mijn tandartsassistente (ik belde hiervoor) komt dit vaker voor mij het zetten van kronen, facings etc., omdat het tandvlees geïrriteerd raakt. Ik vroeg wat ik hier tegen kon doen en ze zei dat er niet persé iets gedaan kan worden.
    Heeft er iemand misschien toch tips? Bijv. om de tijd met Listerine spoelen? Of heeft iemand ervaring hiermee?

    3 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Je zou beter met kamillethee kunnen spoelen.

    Reageren
    Anoniem

    Dat is een goed idee! Dank je wel!

    Reageren
    Irritatie van het tandvlees na het aanbrengen van een facet

    Hallo,

    Het is inderdaad normaal dat het tandvlees geïrriteerd raakt na het plaatsen van facings, omdat er veel wordt gewerkt in dat gebied. Wat betreft de geur is het belangrijk om goed op je mondhygiëne te blijven letten. Je kunt Listerine gebruiken om je adem tijdelijk fresher te maken, maar wees voorzichtig dat je tandvlees niet verder irriteert. Zorg ervoor dat je een milde mondspoeling gebruikt en niet te veel alcohol bevat, omdat dit het tandvlees kan uitdrogen.

    Je kunt ook proberen een zachte tandenborstel te gebruiken en voorzichtig te poetsen rondom je facings en het tandvlees. Soms kan het helpen om een zoutspray voor het tandvlees te gebruiken of een mild antiseptisch middel om irritatie te verminderen.

    Als je tandvlees rood of gezwollen is, kan het een goed idee zijn om terug te gaan naar je tandarts om te controleren of alles in orde is. Bij Dentalzorg.nl kunnen we je ook advies geven over het verzorgen van je mond na het plaatsen van facings en helpen bij eventuele irritaties.

    Voor verdere informatie kun je meer lezen over facings. (https://www.dentalzorg.nl/)

    Reageren
Reageer op: Facings tandvlees
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.