- Anne18 april 2013 om 18:43
Ik vroeg me af welk bot je het makkelijkst breekt.
11 reactiesReagerenJohn (moderator)
18 april 2013 om 18:52Anne18 april 2013 om 18:58Ik moet een werkstuk maken over botbreuken en het leek mij interessant om dit er in te zetten.
ReagerenJohn (moderator)
18 april 2013 om 19:09Welk bot het makkelijkst breekt is moeilijk te zeggen. Het hangt nl altijd af van wat er gebeurt.
Maar ik denk dat het het spaakbeen en de ellepijp is. Dat zijn nl lange en dunne botten.Wel is bij volwassenen onder de 75 jaar de polsfractuur de meest voorkomende botbreuk.
Bij ouderen boven 75 jaar is dat de gebroken heup.
ReagerenAnne18 april 2013 om 19:19Dank u wel Tandor. 🙂
ReagerenThotje18 april 2013 om 19:56Hoi
Ik denk ook dat polsen, botten in handen en voeten en ribben de botten zijn die het VAAKST worden gebroken (Omdat op deze botten vaak veel druk komt, door bijvoorbeeld het opvangen bij een val).
En botsterkte heeft natuurlijk ook vanalles te maken met de leeftijd, en gezondheid. Er zijn natuurlijk allerlei aandoeningen waarbij de botdichtheid of flexibiliteit sterk achteruit gaan.
Groetjes,
Reageren
ThobiasAnoniem18 april 2013 om 19:58Osteogenesis imperfecta (ook wel afgekort als OI) of brozebottenziekte is een zeldzame autosomaal dominant overgeërfde botziekte, die met name gekenmerkt is door zeer broze botten. Daarnaast is ook het bindweefsel aangetast, waarbij gewrichten, tanden en de huid kunnen zijn aangedaan.
Osteogenesis imperfecta:
Reageren
http://nl.wikipedia.org/wiki/Osteogenesis_imperfectaPaula19 april 2013 om 10:35De neus, het middenvoetsbeentje en ’t stuitje…
ReagerenRenske22 april 2013 om 17:40Oh, ik dacht dat bij bejaarden het de heup(kop) is… Maar ja, alles ‘valt’ en staat met de manier van vallen en de leeftijd.
Renske
ReagerenTapje8 februari 2017 om 06:53in je neus zitten geen botten dat is alleen maar hard kraakbeen
ReagerenAnonnn23 april 2017 om 15:19
Reageren- is de enkel ook niet makkelijk te breken??
Alias14 maart 2018 om 16:59ik Werk in de fractuur afdeling van het tergooi ziekenhuis en  ik zie dus vele botbreuken langskomen, toch valt mij op dat het clavicula fractuur het makkelijkst valt te breken, dit is je sleutelbeen.
natuurlijjk wordt het niet het meest gebroken, maar wel het snelst. Ik hoop dat dit ook helpt!
gr. Anke
Reageren



