Zoeken Vraag het forum

Anale soa

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Goedemiddag, kan je een anale soa hebben/krijgen als je geen sex hebt met mannen maar alleen vrouwen?

    Ik ben een man en ik heb alleen sex met vrouwen gehad maar tussen mijn billen heb ik jeuk al paar weken, ik kan er niet af zitten, deze jeuk is vooral de nacht aanwezig.

    Zover ik weet kan je geen anale soa krijgen als je zelf geen sex hebt met een man die jou dus anale sex geeft ?

    4 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Niet erg waarschijnlijk. Misschien aarsmaden of een schimmelinfectie

    Reageren
    Anoniem

    Bedankt voor uw antwoord. Klopt ik denkt het ook want als ik de soa testwijzer invul krijg ik als advies dat ik urine soa test moet doen en geen anale test, als ik selecteer dat ik met mannen sex heb gehad adviseren ze dus wel anale soa test, wat dus bij mij niet het geval is.

    Zal ik naar de huisarts met deze klachten? Ik gebruik wel zalfsulfaat vaseline creme van de apotheek en het werkt wel goed dus minder jeuk en branderig gevoel tussen mijn billen

    Reageren
    John (moderator)

    Gebruik de zalf nog een paar dagen en als het niet overgaat, dan even naar de huisarts. Kijk ook naar de ontlasting of er geen wormpjes in zitten

    Reageren
    Anoniem

    Anale jeuk is een klacht die ongelofelijk vaak voorkomt. Als je op de website van thuisarts kijkt staat er veel uitleg over. De medische term is pruritus ani.

    Het kan enorm veel oorzaken hebben. Een soa kan ook, maar bij een man die heteroseksueel contact heeft is de kans wel erg klein.

    Zinksulfaat is een goede creme. Gebruik die nog enkele dagen tot een week, en kijk dan of de klachten minder worden.

    Let op dat te goed of te veel wassen (douchegel of zeep) de klachten ook kan veroorzaken. Was de komende tijd zonder zeep en met lauw water (en evt. was handje) alleen, maar behandel het voorzichtig.

    Wormpjes kan ook, maar volwassenen hebben die doorgaans niet zo snel. Je kan ze herkennen aan witte streepjes van max. 1/2 cm lang in je ontlasting. Meestal bewegen ze ook.

    Blijven de klachten, ga naar de huisarts.

    Reageren
Reageer op: Anale soa
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.