- Anoniem4 april 2016 om 22:28
Hallo,
Ik heb iets raars. Mijn testikels kruipen omhoog wanneer het koud is of wanneer ik een erectie heb. Ze zitten dan zowat boven mijn penis (zie foto voor verduidelijking). Kan dit kwaad? Tijdens de seks schaam ik mij er wel een beetje voor.
Hopelijk kunnen julliw mij helpen.
2 reactiesReagerenJohn (moderator)
4 april 2016 om 22:34Dat is niet raar of vreemd.
De musculus cremaster of balheffer is een spier die deel uitmaakt van het systeem voor temperatuurregeling van de zaadballen. De spier buigt af van een tweetal spieren in de buikholte, begeleiden de zaadstreng en zijn gehecht aan de zaadballen. Daardoor kunnen de zaadballen naar het lichaam toe getrokken worden.Als de temperatuur van de zaadballen te hoog wordt, ontspant de musculus cremaster zich, waardoor de ballen lager komen te hangen en beter gekoeld worden. Worden de ballen daarentegen te veel afgekoeld, dan worden deze door de musculus cremaster naar het warme lichaam toegetrokken. Deze temperatuurcontrole is essentieel voor de mannelijke vruchtbaarheid.
Daarnaast heeft de musculus cremaster vanuit de evolutie een beschermende functie. Bij een prikkeling van de binnenzijde van het dijbeen worden de ballen opgetrokken en zijn daardoor iets meer beschermd. Dit proces noemt men de cremasterreflex. Soms verdwijnen de testes hierbij zelfs helemaal in het lieskanaal.
Ook bij een hoge mate van seksuele opwinding, en bij een naderende zaadlozing, kunnen de ballen zeer hoog naar het lichaam worden opgetrokken.
ReagerenAnoniem4 april 2016 om 22:49Goed om te weten dat ik niet raar ben 🙂 bedankt voor de uitleg, slaapt een stuk beter zo.
Reageren
Specialisme
Erectieproblemen
Wat zijn erectieproblemen? Een erectiestoornis wordt gedefinieerd als het voortdurend of terugkerend onvermogen om een erectie te krijgen of te behouden. 40% van de 40-jarigen heeft last van erectieproblemen. Dit is rond de 70% bij 70-jarigen.
Gelukkig zijn erectieproblemen goed te behandelen en hoef je hier niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je erectieprobleem oplossen? Hier vind je hoe dit kan en wat je moet doen.
Testikels kruipen omhoog
- Door Anoniem
- 4 april 2016 om 20:28
Beheerd door
Peter (huisarts)- 2 reactiesReageren
Medische hulp bij erectieproblemen?
Een arts of specialist kan samen met je kijken naar de oorzaak en passende oplossingen bespreken.Medische hulp
Zelf erectieproblemen aanpakken
Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om erectieproblemen te verbeteren.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties