- Nier5 december 2012 om 11:15
Ik vraag me de laatste tijd af of mijn nieren wel goed werken. Er zit eiwit in de urine (zichtbaar met het blote oog, en dit wees ook een teststick uit. Het was een licht verhoogde waarde, maar toch.
Verder is het gevoelig als ik met mijn hand over m’n onderrug/zij ga.
De urine is vaak donker geel van kleur. Ik drink te weinig (ik schat zo’n 1,2 liter) i.v.m. zwakke bekkenbodemspieren. Dan is drinken op school bijvoorbeeld al erg onpraktisch. Daarnaast slaap ik veel. Vaak ook ’s middags nog even. Niet echt normaal voor iemand van mijn leeftijd (26).
Zou dit op te lossen zijn door een paar dagen extra veel te drinken? Bijvoorbeeld als ik in het weekend thuis ben?3 reactiesReagerenAnoniem6 december 2012 om 13:40Meer water drinken kan geen kwaad. Je zou het kunnen proberen.
Reagerennier7 december 2012 om 09:25Dat ga ik eens proberen dan. Als ik drink is het inderdaad vaak (gekookt) water. Drink niet zoveel zoete fruitdrankjes of frisdrank.
Reageren
En dan na het weekend eens kijken hoe het met het eiwitgehalte zit.
Maar ik las op internet dat eenmaal opgelopen schade niet te herstellen is. Maar mochten mijn nieren inderdaad (licht) beschadigd zijn dan is het natuurlijk belangrijk om verdere schade te voorkomen.
En drinken is sowieso belangrijk.Anoniem7 december 2012 om 11:12Ja, ik las dat water dat een kwartiertje gekookt heeft, en als je dat dus met kleine slokjes zo heet mogelijk drinkt, dat direct ontgiftend werkt.
Reageren
Specialisme
Incontinentie
Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn
Werken mijn nieren wel goed?
- Door Nier
- 5 december 2012 om 10:15
Beheerd door
Peter (huisarts)- 3 reactiesReageren
Wil je zorg of advies?
Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.Medische hulp
Liever eerst zelf aan de slag?
Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties