Hoihoi,
ik zal eerst even het verhaal uitleggen:
Zo ee 4 weken geleden kreeg ik opeens pijn in mn flanken (zijden) uitstralend naar mn rug,
het enigste wat hielp was overdreven bewegen om de pijn onder controle te houden!
Ik werk zelf ik een verpleeghuis en heb dus mn urine gecontroleerd.
Afwijkend: Leukocyten ++++ (ontstekingwaarden)
Bloed: +++
PH waarde: +
Ik ben hiermee toen naar de huisarts geweest en die vermoedde een blaasontsteking plus misschien wel nierstenen.
Ik heb toen een kuur amoxycicline meegekregen voor een week.
Na een week had ik nog steeds pijn in mn flanken en onderrug, en ben ik teruggegaan naar de huisarts
Dit keer kwam er uit mn urine dat mn PH nog steeds verhoogd was en er nog steeds bloed in mn urine zat.
Dit keer hebben ze urine naar het ziekenhuis gestuurd om op de kweek te zetten.
Hieruit kwam alleen dat er nog steeds bloed in mn urine zit.
Ook heb ik een rongtenfoto gehad om te kijken of daar nierstenen op te zien waren, maar nee hoor.
Goed, weer naar het ziekenhuis maar dit keer voor een echo van mn gehele buik.
Ook hierop waren geen nierstenen te zien.
Nu wist de huisarts het ook niet meer, hij heeft me doorgestuurd naar de Uroloog waar ik volgende week vrijdag moet zijn.
Mn klachten zijn dus:
- Pijn in flanken uitstralend naar mn onderrug
- Bloed in Urine
- Ook is mn urine heel erg geconcentreerd.
Nu vermoeden ze nog steeds nierstenen, omdat alle klachten die ik heb daarmee overeen komen.
Heeft iemand weleens zoiets gehad?
Zoja wat had jij toen?
En wat heeft de Uroloog allemaal bij je onderzocht?
[i]De huisarts is best in staat nierkolieken te behandelen en te zorgen voor de verdere opvolging. Toch zal hij in een aantal gevallen de patiënt doorverwijzen naar een uroloog (specialist van de urinewegen).
Als na een aantal dagen blijkt dat de Steen blijft steken en niet wordt uitgeplast. De uroloog zal dan nagaan of het niet beter is de steen op een of andere manier te verwijderen.
Als de patiënt koorts heeft. Koorts kan wijzen op een ontsteking. Dan zijn antibiotica noodzakelijk en is het beter de steen zonder dralen te verwijderen.
Ook als de arts een ernstige obstructie van de urinewegen vaststelt, moet hij de patiënt doorverwijzen.
Soms valt het voor dat de pijn niet met medicatie onder controle te krijgen is en is het beter de steen meteen te verwijderen. Sommige mensen zullen verkiezen de steen te laten verwijderen, omdat ze hun beroep niet mogen uitoefenen zolang ze geplaagd worden door nierkolieken (piloten bijvoorbeeld). Ook wanneer de huisarts de patiënt succesvol heeft behandeld, maar deze na verloop van tijd weer nierkolieken krijgt, kan doorverwijzing nodig zijn.[/i]
Lees verder: http://www.uzleuven.be/hk-urologie/oorzaken-en-behandeling-van-nierstenen-en-nierkolieken#Huisartsofspecialist
Lees verder op:
de huisarts weet dus niet zeker of het nierstenen zijn omdat er niks op de echo en rongten te zien is.. vandaar..
Lees ook:
Blaasstenen?
http://www.dokter.nl/forum/Pijn/109114-Blaasstenen.html
Moderator: J. Leppink (zorgprofessional)