- Peter6 oktober 2017 om 09:10
Hallo
Ik ben een man van 28 jaar, en heb af en toe plas klachten met name op sommige dagen vaak en plots dringend naar het toilet moet gaan (blaas is opmerkelijk gevoeliger). Opmerkelijk genoeg slechts op sommige dagen en ik neem op die dagen niet meer ( soms zelfs minder ) vocht in. Ben al naar de huisarts / uroloog / kinesist geweest met het probleem. Hier kreeg ik een diagnose als overgevoelige blaas en ook stress gerelateerd. Ik heb een tijdje betmiga genomen om het probleem de verhelpen, dit heeft wel geholpen maar ik moet nog steeds soms plots heel dringend (vaak als er geen wc in de buurt is). Om de blaas te trainen probeer ik als het lukt mijn plas lang op te houden (als ik ga komt er ook veel uit), maar dit blijkt ook niet het ‘soms heel dringend moeten’ te verhelpen. Ik vertrek dan vaak ergens naar toe en denk och het lukt wel om op te houden tot ik er ben maar dit is soms de verkeerde beslissing. Misschien is het ook een beetje psychisch maar het feit dat ik dan ook nodig moet ( veel urine in de blaas ) is wel opmerkelijk. De frequentie dat ik dagelijks moet plassen is sommige dagen 4-5 keer en sommige dagen 7-8 keer en ik moet niet nachtelijk urineren.
Wat kan ik nog ondernemen om het probleem wat in te dijken? Ik vind het niet vervelend meerdere keren te gaan maar wel dat ik soms plots hevig naar het wc moet zonder enige aanleiding.
10 reactiesReagerenJohn (moderator)
6 oktober 2017 om 11:117-8 x plassen moeten op een dag is niet vreemd. Dat is vrij normaal. Het plotseling dringend moeten en moeilijk kunnen ophouden, kan door een overspannen bekkenbodem veroorzaakt worden. Ga eens naar een bekkenbodemfysiotherapeut en laat je bekkenbodemspieren meten.
ReagerenMaarten6 oktober 2017 om 11:53Hey,
Heel herkenbaar, ik (man, 23 jaar) heb er zelf ook last van. Ik heb een lichte vorm van aandrangsincontinentie/overactieve blaas, normaal heb ik er weinig last van maar met moment dat mijn lichaam veel plas aanmaakt en mijn blaas heel snel vult wel, dan word mijn blaascontrole heel zwak en moet ik echt heel snel een WC zoeken en kunnen plassen anders is de kans dat het fout gaat. Dat gebeurt nu met het kouder wordende weer met regen wel vaker, afgelopen zomer weinig last van gehad. Ook met een paar biertjes op zoals gisteravond had ik er weer last van.
Veel plassen kan trouwens natuurlijke/normale oorzaken hebben maar ook een teken zijn dat er iets mis is, zeker als het samen gaat met overmatige dorst of niet goed voelen zou ik zeker de huisarts in schakelen. Denk aan diabetes enzo.
Groetjes Maarten
ReagerenPeter6 oktober 2017 om 12:12ben ik al heen geweest , is niet na gemeten omdat hij dacht dat dit niet relevant was … kan het nergens anders aan liggen ?
ReagerenJohn (moderator)
6 oktober 2017 om 12:25Tja, het kan aan veel dingen liggen.. soort drinken (sommige dranken zijn vochtafdrijvend), hoeveelheid drinken, weersomstandigheden, een vorm stress, zwakke blaas/sluitspier…
ReagerenPeter6 oktober 2017 om 12:33ik drink sinds kort geen koffie of thee meer dus ligt het niet aan. Stress, kan heel goed zijn. Wat kan ik best doen of met wie kan ik dit best bekijken. Bekkenbodem specialist zei relaxatie therapie maar lijkt me sterk dat dit gaat helpen… ik heb nog nooit in mijn broek gedaan dus zwakke sluitspier lijkt me ook niet
ReagerenPeter6 oktober 2017 om 12:41tenzij cola zero impact kan hebben… drink ik wel redelijk veel… maar zie geen verband met plasgedrag
ReagerenJohn (moderator)
6 oktober 2017 om 12:46Cola zero, zou best kunnen…maar stress kan dus een oorzaak zijn.
ReagerenPeter6 oktober 2017 om 16:45ok en wat valt er verder aan tedoen ?
ReagerenJohn (moderator)
6 oktober 2017 om 17:09Dat is een goede vraag…Er is we iets opvallends: maar ik moet nog steeds soms plots heel dringend (vaak als er geen wc in de buurt is). Dit kan psychisch zijn. Misschien goed om er eens met een psycholoog over te praten
ReagerenJasper16 oktober 2017 om 18:20Nog iets gevonden bij jou? Ik heb hier soms ook last van, echt zo vervelend! En mijn blaas (sluitspier?) is helaas behoorlijk zwak dus soms red ik de WC ook wel eens echt niet 🙁
Reageren
Specialisme
Incontinentie
Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn
Sommige dagen veel en dringend moeten plassen
- Door Peter
- 6 oktober 2017 om 07:10
Beheerd door
Peter (huisarts)- 10 reactiesReageren
Wil je zorg of advies?
Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.Medische hulp
Liever eerst zelf aan de slag?
Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties
