Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

Blaasontsteking – Monuril

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Louise

    Hoi hoi,

    Gisterenochtend ben ik wakker geworden met (lichtere) klachten van een blaasontsteking. Ik heb direct een cranberry pilletje gepakt, iets wat ik eigenlijk al iedere dag had moeten pakken omdat ik er wel gevoelig aan ben maar ja, het was nu al zo lang geleden…

    overdag voelde ik me beter, maar had toch nog wat last dus heb s avonds voor het slapengaan Monuril gepakt (dus gisterenavond). Nu vanmorgen had ik nog steeds pijn, heb ik nog een cranberry pilletje gepakt, en nu is het wel beter maar nog niet helemaal weg. Weten jullie soms wanneer (in principe) de pijn helemaal zou moeten wegzijn? Ik kan het me niet meer herinneren van de vorige keer… doe ik er goed aan cranberrysap te drinken dit weekend of zijn dit middeltjes die een blaasontsteking onvoldoende grondig bestrijden?

     

     

    4 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Monuril is een antibioticum. Na 1 keer gebruiken zijn niet meteen alle klachten over. Dat kan enkele dagen duren. Blijf de cranberry wel gebruiken.

    Reageren
    Louise

    Dankuwel voor uw antwoord Tandor. Ik heb intussen ook cranberrysap weest halen.

    Ik vraag me nu enkel af of Monuril en cranberry (zowel pilletjes als het sap) invloed hebben op anticonceptie? Als ik me niet vergis had Monuril geen effect op de pil, maar is dit dan ook steeds zo bij een spiraal (Mirena)? De cranberry kan denk ik geen kwaad?

     

     

    Reageren
    John (moderator)

    Cranberry pillen zijn beter dat het sap.

    Beiden hebben geen invloed op de werking van de spiraal.

    Reageren
    Catootje

    Beste is om goed voor je weerstand te zorgen door goede voeding. Bacteriën zijn dol op suikers dus die zoveel mogelijk vermijden. Vitamine C is ook goed, zeker bij een uitbraak. Een combinatiepreparaat met cranberry en bijvoorbeeld beredruif en mannose kan iets beter helpen. En dan over de dag verdeeld een redelijke dosis nemen. Als het niet overgaat of erger wordt wel naar de huisarts. Hormonale anticonceptie kan je weerstand wel verminderen.

    Reageren
Reageer op: Blaasontsteking – Monuril
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.