Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

Gaatje boven anus

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo, sinds een paar jaar heb ik een gaatje boven mn anus en ik heb t opgezocht en het is volgens mij een haarnestcyste. Mn klachten zijn: geen pijn, maar wel vochtafscheiding/bloed
    Wat ik er zelf tegenaan doe is het hygiënisch houden door iedere dag onder de douche goed met zeep wassen en schoon onderbroek.
    Kan dit vanzelf genezen, of is een huisartbezoek/operatie noodzakelijk?

    7 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Dat geneest niet vanzelf. Het is verstandig om bij je huisarts langs te geen.

    Reageren
    Anoniem

    Ik heb onmiddelijk een afspraak gemaakt en die is aanstaande disndag. Is er iets dat ik kan doen om het tot die tijd niet erger te laten worden? En is een operatie noodzakelijk? Wat doet de dokter precies, wat voor advies geeft ie?

    Sorry voor alle vragen, ben enorm nieuwsgierig (en bang voor operaties)

    Reageren
    John (moderator)

    Je huisarts zal eerst een kijken wat er aan de hand. Wat hij dan voor een advies zal geven kan ik natuurlijk niet zeggen. Dat is natuurlijk afhankelijk van het onderzoek en hetgeen hij dan vaststelt.
    Zelf kun je er alleen maar voor zorgen dat alles schoon blijft. Goed af spoelen met lauw water en goed drogen. Verder kun je er niets aan doen.

    Reageren
    Anoniem

    Ik kom net terug van de huisarts en ze zei dat het gaatje (zij noemde het wondje) echt heel klein is en je een donkerrood stipje ziet. Wat ze heeft gedaan is een gaatje tuusen de billen een gaasje gelegd zodat de billen niet overelkaar wrijven en het de kans krijgt om te genezen

    Reageren
    John (moderator)

    Nou gelukkig was er dan niet ergers aan de hand en kan het zo genezen. Als de genezing niet wil opschieten en je er toch last van blijft houden, ga dan wel evben terug naar de huisarts.

    Reageren
    Anoniem

    ik heb een paar jaar geleden veel last gehad van mijn stuitje ben toen naar de dokter geweest maar er was toen niks te zien dus heb alleen pijnstillers meegekregen maar toen 2/3 jaar later kreeg ik er weer een beetje last van en toen ik ging kijken had ik dus een klein gaatje boven mijn anus nu ben ik weer een paar jaar verder en zie dat het gaatje iets groter is geworden is dat heel erg? Klachten zijn ook bij mij: geen pijn en soms jeuk en inderdaad ook vochtafscheiding/bloed ik zal ook gelijk een afspraak maken bij de dokter zou bij mij een operatie nodig zijn of heelt het ook vanzelf?

    Reageren
    John (moderator)

    Het kan een fistel zijn. Maar moeilijk om daar zo ongezien en zonder enig onderzoek iets over te zeggen. Eerst maar eens naar de huisarts

    Reageren
Reageer op: Gaatje boven anus
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.