- Marcel26 oktober 2018 om 09:41
Hallo,
Sinds een tijd heb ik flinke jeuk op mijn kruin, eigenlijk precies de plek waar mijn haar dunner wordt/is.
Ik ben 28 en heb alopecia androgenetica en gebruikt Minoxidil om wat haar terug te krijgen/haaruitval te vertragen.
De dermatoloog kon niets zien op dat moment (heb soms ook minder jeuk), alleen wat milde schilfering.
Ik heb nooit schilfers gehad of roos of überhaupt jeuk, dus wat kan dit zijn?
Het liefst krab ik het tot bloedens toe kapot..
Intussen heb ik wat dingen geprobeerd: baking soda, Aloë Vera, appelazijn, haarolie en serums.
Kan ik nog iets proberen?
2 reactiesReagerenCatootje26 oktober 2018 om 17:42Beter bij de binnenkant beginnen. Veel mensen hebben last van insulineresistentie, wat kan leiden tot tal van klachten. Ontstaat door onze westerse manier van eten en leven, met teveel snelle suikers. Bij alopecia is er ook een probleem met de omzetting van testosteron. Zorgen voor een evenwichtig voedingspatroon, met complexe koolhydraten, eiwitten, vetten en vezels zorgt voor een stabiele bloedsuikerspiegel, wat weer belangrijk is voor je hormonen. Diverse vitaminen, mineralen, vetzuren en aminozuren kunnen helpen om de insulinegevoeligheid te verbeteren. Onder andere C Chiro inositol. Zaagpalm vermindert de omzetting van testosteron in DHT. Ook is gammalinoleenzuur belangrijk voor je hormonen. Je kan advies vragen bij een complementair genezer. Medicijnen werken symptoombestrijdend en ontregelen veel in je lichaam. Wellicht dat je klachten daar van komen.
ReagerenJohn (moderator)
26 oktober 2018 om 19:52Het kan toch een gevolg zijn van Minoxidil. Het is een bekende bijwerking. Bespreek met je huisarts om een ander middel te gaan gebruiken
Reageren
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.
Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Alopecia androgenetica (man) – Jeuk kruin
- Door Marcel
- 26 oktober 2018 om 07:41
Beheerd door
Peter (huisarts)- 2 reactiesReageren
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties