Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

Vingers pulken

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Mi

    Hallo, ik heb een vraagje. Ik heb vaak de neigingen om mijn nagelriemen te pulken. Als ik dit pulk loop het meestal uit tot aan de eerste vingerkootje (vanaf de top). Ik had dat laatst gedaan en daarna hield ik een vieze fietsband vast. Een bruine/grijze/zwarte afdruk is op mijn vinger gekommen. Ik heb geprobeerd te wassen maar niet goed. Het ging er moeilijk vanaf. Nu is het wondje geheeld maar de huid heeft nog de kleur van de afdruk. Is dit goed? Kan ik er iets aan doen?

    7 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Beter schoon maken en stoppen met pulken.

    Reageren
    Mi

    dat is makkelijker gezegd dan gedaan 🙂 maar het zit al soort van in de huid

    Reageren
    John (moderator)

    Maar hoe kan dat dan in je huid zitten, van het vasthouden van een fietsband?

    Reageren
    Mi

    Zo ziet mijn duim eruit. Op de foto lijkt het nogal op viezigheid. Maar dat is het niet, het gaat echt niet weg!

    Reageren
    John (moderator)

    Hoe is dat nou precies gegaan met de fietsband? Want van “gewoon” vasthouden van een fietsband zou je dit toch niet moeten krijgen.

    Reageren
    Mi

    ik weet eerlijk gezegd niet precies waardoor het komt, maar ik had ook een beetje afdruk van de fiets op mijn been en dat ging pas na 2 dagen wassen eruit. Weet u wat het anders zou kunnen zijn?

    Reageren
    John (moderator)

    Ik snap het ook niet……Was het een draaiend wiel en is de bal over de huid geschuurd?

    Reageren
Reageer op: Vingers pulken
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.