- anoniem29 juni 2025 om 13:10
goedemiddag,
ik heb in Mei 2024 een implanon laten plaatsen, en dit ging tot en met 3 weken geleden gewoon goed. ik werd niet ongesteld en ik had nergens last van. maar op vrijdag 6 Juni 2025 werd ik toch plotseling ongesteld, maar omdat ik had gehoord dat het wel vaker gebeurde trok ik niet aan de bel. deze bloeding duurde 5 dagen, dus tm dinsdag 10 Juni. en hierna bloedde ik niet meer. tot dinsdag 17 Juni, toen ik onverwachts weer begon te bloeden. dit duurde tot vrijdag 20 Juni en hierna bloedde ik dus ook niet meer. ik had ondertussen de dokter gebeld en die zei dat er niks aan de hand was. maar nu afgelopen vrijdag begon ik weer met bloeden, en ik begin me nu toch wel zorgen te maken. is er iemand die kan helpen?3 reactiesReagerenSuus29 juni 2025 om 13:18Ik zou de huisarts een verwijzing naar een gynaecoloog vragen
ReagerenJohn (moderator)
29 juni 2025 om 13:52Ik zal je vraag even doorsturen naar onze huisarts. Hij zal dan hier reageren.
ReagerenPeter (huisarts)29 juni 2025 om 22:54Implanon, het laag gedoseerde hormoonstaafje dat een lage progesteronspiegel in je lichaam geeft, kan goed anticonceptief werken.
Reageren
En het zit 3 jr, “zonder zorgen”.. Echter: ik heb veel vrouwen, de jaren nadat deze methode op de markt kwam, teruggekregen na plaatsing van de Implanon, met onregelmatig en onvoorspelbaar vaginaal bloedverlies. Ondanks het feit dat het als anticonceptivum goed werkt is het hormoonniveau vaak niet genoeg om de bloedingen tegen te houden.
Dus toen ik er weer veel, na korte tijd uit moest gaan halen omdat de vrouwen het een te groot nadeel vonden, ben ik de Implanon niet meer gaan adviseren.
De Mirena of Kyleena , het hormoonhoudende spiraaltje, geeft ook een lage progesteron spiegel in het lichaam. Echter dan direct in de baarmoeder, (waar het is ingebracht) waardoor het baarmoederslijmvlies ook veel meer reageert op de (lokaal hogere) progesteronspiegel. Het baarmoederslijmvlies blijft dun, waardoor weinig tot geen bloedverlies op zal treden.
Nadeel: het spiraaltje moet worden ingebracht.
Ik neem aan dat je hierover ook al met je huisarts hebt gesproken?
Dus: afwachten kan, mogelijk dat het nog vermindert. Anders moet je een andere vorm van anticonceptie gaan overwegen!



