Gezwollen lymklier en verkoudheidsklachten

  • #1

    Ik heb al mijn hele leven allergie klachten, dus e.e.a viel niet op.
    Man, 45 jaar.

    Eind augustus 2024 ontdekte in een knobbeltje, vlak boven mijn linker sleutelbeen. Geen aandacht aan besteed. in december 2024 toch naar de HA, aanhoudend snotteren, oorpijn en hoesten. HA denkt aan allergie. Ik heb weken lang een neusspray gebruikt. Situatie niet verandert. Lymfeklier is beweeglijk en, soms ter grootte van een erwt, soms lang gerekt. HA vindt het niet zorgelijk, ik heb verder geen klachten, behalve dan nekpijn aan dezelfde kant.
    HA heeft me nu doorverwezen naar de KNO arts, ik kan daar pas terecht op 20-2-2025. Als je het internet mag geloven is mijn doodvonnis getekend uiteraard. Is er nog iets wat ik in deze situatie kan doen? Wandelen en rennen/spelen met mijn honden gaat verder prima. Dus in dat opzicht maakt me geen zorgen, maar toch knaagt het wel en stel ik deze vraag in het "kanker" topic.

    Reply
    #2

    Als ik op internet zoek naar "allergie en gezwollen lymfeklier", krijg ik geen doodvonnis.
    Maar lees dat het één een heel normaal en logisch gevolg van het ander is.......
    Oftewel, de lymfeklier doet gewoon zijn werk door op de allergie te reageren, zoals een immuunsysteem hoort te doen.
    En zolang de oorzaak, dus de allergie, niet wordt weggenomen, zal de klier aanwezig blijven .

    Reply
    #3

    Lymfklieren zwellen alleen op bij een ontsteking, toch? Een allergie is op zich geen ontsteking, als dat zo was, was ik een wandelend gezwel, want ik ben allergisch voor alles wat los en vast zit. Het is nu voor het eerst dat ik een gewzollen lymf ervaar. Ik moet daarbij wel bekennen dat ik niet weet hoe lang ie daar al zit.

    Reply
    #4

    Lymfeklieren zwellen als ze ergens op reageren wat je immuunsysteem triggert.
    Een allergie doet dat.

    Reply
Reageer op: Gezwollen lymklier en verkoudheidsklachten


<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 1 MB



Voeg nog een bestand toe

Blijf op de hoogte met onze wekelijkse nieuwsbrief