Dokter.nl

Bel met medische vragen of voor advies Dokter.nl
Tel: 0900-1992 (€ 0,9 p/m)
 Klik hier voor info en beschikbaarheid
Welkom, Gasten
Gebruikersnaam: Wachtwoord: Onthoud mij

Felgele urine

  Felgele urine

Anoniem #1 07 aug 2003 12:57

hoi

ik heb sinds paar dagen erg gele urine. En daarmee bedoel ik dat het wel lijkt op NEON-geel. :? (markeerstift-achtig) Iemand enig idee wat dit kan zijn???

alvast bedankt!

Anoniem #2 07 aug 2003 19:47

Misschien drink je iets te weinig met dit warme weer? Of heb je iets met kleurstoffen gedrinken/gegeten (Bijv. kerriesoep ofzo)?

F.

Sofie #3 10 aug 2003 19:53

Ik heb dat ook en ik weet van mezelf dat ik te weinig drink want ik heb bijna nooit dorst, dus misschien is het dat wel.

Anoniem #4 11 okt 2004 23:36

Ja, herkenbaar,altijd nadat ik multi-vitaminepillen heb geslikt.
Z? geel, je hoeft bijna het licht niet aan te doen in de wc :lol:
Een andere reden kan ik niet verzinnen.
Succes
francien
Laatst bewerkt: 10 okt 2012 09:31 door Anoniem1.

sandrina #5 23 okt 2004 22:23

Ja heeft echt te maken met de vitamines die je slikt. zeker weten dus niets om je zorgen over te maken :lol:

Anoniem #6 09 aug 2005 19:26

Ik heb precies hetzelfde maar niet altijd en sinds een aantal weken. Ik neem af en toe vitaminepreparaten in dus het kan daar wel van zijn. Op een ander site las ik dat het van een vitamine B preparaat kan zijn, het teveel van B plas je weer uit. Ik controleren of het inderdaad iedere keer na het gebruik ervan voorkomt.
Barbara.
Laatst bewerkt: 10 okt 2012 09:31 door Anoniem1.

Anoniem #7 22 aug 2005 13:48

dat betekent dat je te weinig drinkt

MerelR #8 25 apr 2010 19:11

Ik heb ook geelgroene urine en slik multivitaminen, dus ik denk ook dat dat daar van komt.

Eva #9 25 apr 2010 19:38

Sterk gekleurde gele urine wordt vaak veroorzaakt door sterke concentratie, maar ook medicatie of bepaalde voedingsstoffen kunnen dit veroorzaken.

ls #10 18 jul 2012 22:55

Gelukkig, sinds vandaag hetzelfde probleem en sinds vandaag ook begonnen aan vitamine b tabletten!

Anoniem1 #11 19 jul 2012 15:08


  • Afwezig
Ja, ik heb het als ik een weekje extra vitamine c slik.

Sylvia #12 03 aug 2012 12:51

Is inderdaad van bepaalde vitaminenpreparaten. Vooral als je B slikt heb je er last van.Dat zijn vaak van die hele grote pillen. Alle B wat je lichaam niet nodig heeft wordt met de urine afgevoerd. Vandaar...

Sjoukje #13 12 sep 2012 19:44

Ja ik slik ook vitaminen ,heb ook gele urine.

pieter #14 11 nov 2012 12:10

nou dat heb ik dus net ook. Bedankt want ik heb net twee multivitamine capsules B12 gehad. Dus daar zal het wel door komen.

heidijess #15 19 jan 2013 18:02

kan het komen door de inname van multivitaminen??
Laatst bewerkt: 04 mrt 2013 10:20 door Anoniem1.

Carola #16 04 mrt 2013 10:10

Ik heb het ook. Ben blij te lezen dat het van de vitamines komt die ik slik, waaronder B12.

Dennis #17 11 jul 2013 20:43

Ik heb het sinds ik gesnoven heb in combinatie met GHB en alcohol

yogi #18 02 aug 2013 13:04

Pfoe dit hoopte ik te lezen. ik slik ook sinds 3 dagen b complex.

Anoniem #19 23 sep 2013 16:06

Ik zocht ook op felgeleurineen ja,ik slik ook vitaminepreparaat.....
Klopt dus voor mij....
Marja

Anoniem #20 01 okt 2013 08:12

Dat moet wel komen van het gebruik van vitaminepillen. Sinds gisteren slik ik hoog gedoseerde vitamine B en mijn urine is ineens fel geel, bijna neon. Kan dus geen kwaad.

Anoniem #21 01 mrt 2014 03:52

Ik schrok mij een hoedje toen ik vannacht moest plassen. Inderdaad extreem geel.
Toen ik jullie berichten had gelezen moest ik lachen want ik slik ook multivitaminen. Dus een geruststeelling. Maar hoe komt dat nu dat de urine disco geel wordt???

Tandor #22 01 mrt 2014 09:53


  • Aanwezig
Wanneer je meer wateroplosbare (B-vitamines en vitamine C) vitamines hebt ingenomen dan het lichaam kan gebruiken, verlaat de overmaat het lichaam via de urine. Dit effect is duidelijk zichtbaar bij riboflavine (vitamine B2), dat van zichzelf een intens gele kleur heeft, waardoor de urine een fellere gele kleur krijgt.

Anoniem #23 03 mrt 2014 08:44

Hierbij enige aanvullende informatie omtrent knalgele urine veroorzaakt door B-vit supplementen.

Anoniem #24 19 aug 2014 20:29

ik slik ook sinds kort multivitaminen en sinds dan is mijn pis fluogeel. Maar kan je hierdoor geen nierstenen krijgen? ik had het ergens gelezen dacht ik. Zou ik dan beter stoppen met deze pillen te pakken of mag ik ze gewoon doornemen?

Tandor #25 19 aug 2014 20:41


  • Aanwezig
Je kunt de multivitamines gewoon blijven gebruiken.

Felgele urine

Moderators: Cheers, Tandor
Bel met medische vragen of voor advies Dokter.nl
Tel: 0900-1992 (€ 0,9 p/m)
Klik hier voor informatie en beschikbaarheid

Vind Dokter op